fbpx

"Дитяча театральна майстерня" у Франківську показала виставу про бабая Йохана

Культура 19:53, 27.06, 2019

У Франківському драмтеатрі дає перші покази "Дитяча театральна майстерня".

Нагадаємо, торік Франківський драмтеатр відкрив першу “Дитячу театральну майстерню” – на кастингу відібрали талановитих дітей у молодшу, середню і старшу групи. 

Заняття в учасників ДТМ вели актори театру. Впродовж року з дітьми вивчали та відпрацьовували сценічну майстерність. Підсумком для кожної групи стала вистава на камерній сцені театру. 

Вчора в театрі з казкою “Кривенька качечка” виступили найменші актори з групи “Маленька правда”. Режисером вистави став актор драмтеатру, викладач Дитячої театральної майстерні Сергій Лазановський.

Сьогодні інсценізацію фентезі “Історія бабая Йохана” за мотивами твору Марії Василишин представила середня група “Ілюзія життя”.

Виступали двома складами – у кожного був свій показ. Над сценографією та постановкою з дітьми працював актор, директор майстерні Олексій Лейбюк з помічницею Тетяною.

Кожен зі сьогоднішніх показів зривав овації і виривався сльозами на обличчя батьків. Емоції, що ними у виставі ділилися діти, глибоко торкали дорослих.

“Крутий показ”, – відгукнувся художній керівник “Дитячої театральної майстерні”, директор театру Ростислав Держипільський.

Він також був присутній на учнівських прем’єрах. 

“Помітно, наскільки змінилися діти від початку занять. Важливо, що в майстерні не забивають дітям якісь прийоми і техніки, акторські навички. Діти залишаються органічними і природними, ми тільки підсилюємо і допомагаємо виразитися їм на сцені. Такий самий підхід у нас і до дорослих акторів. Тому наші актори зараз такі затребувані і популярні”, – додав Ростислав Держипільський. 

Олексій Лейбюк розповів батькам, що вистава “Історія бабая Йохана” створена за книжкою, яка вийшла у проекті “Перший рукопис”. Його співзасновником серед інших був і Франківський театр. Ідея полягала в тому, що журі читало анонімні твори, які приходили на конкурс, і вибирало серед них єдиний, достойний того, щоби бути виданим. Так обрали фентезі про бабая Йохана, що його написала вчителька інформатики з села Чорний Потік Надвірнянського району. 

“Це надзвичайно цікаве наше фентезі – з гуцульським колоритом. У книзі дуже тонко написано про добро і зло. Але сама по собі історія складна для інсценізації – там більш як 100 персонажів, тому ми зробили постановку за мотивами”, – зазначив Олексій Лейбюк.

Ростислав Держипільський анонсував, що напркінці наступного семестру, в грудні цього року, всі три групи “Дитячої театральної школи” зроблять разом виставу про історію бабая Йохана – її хочуть професійно поставити на великій сцені театру. І навіть думають над тим, щоб включити до театрального репертуару.

А от виставу-підсумок річної роботи в театрі старшої групи “Акторська природа” вже вирішили внести в репертуар театру.

Побачити виставу за мотивами творів Олександра Довженка “Україна в огні” можна завтра, 28 червня. Початок об 11.00. Камерна сцена. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: