fbpx

Франківський драмтеатр відкрив новий театральний сезон

Культура 14:55, 27.08, 2024

Перша вистава сезону відбудеться уже сьогодні – це буде «Гуцульське весілє». А перша премʼєра цього сезону – вистава «1975» словенського режисера Томі Янежича. Її глядачі побачать уже 11 та 12 вересня, повідомляє Репортер.

“Цей сезон і далі буде складатися з найкращих зразків вистав українських та світових режисерів, – каже гендиректор драмтеатру Ростислав Держипільський. – Наприклад, я дуже люблю їздити на литовські шоукейси. Там я познайомився з творчістю Томі Янежича. Такої вистави в Україні ще точно не було”.

Серед інших премʼєр – «Наталка Полтавка», яку поставлять як рок-мюзикл, та «Медея» харківської режисерки Оксани Дмітрієвої.

“Дуже хочеться зробити українську виставу, щоб вона шуміла, як бродвейські мюзикли, – каже режисер Назар Панів. – Ті постановки «Наталки Полтавки», що я бачив, більше нагадували шароваршину. Я сподіваюся, що нам вдасться поставити цього сезону якісний продукт. Також плануємо виставу про Вʼячеслава Чорновола. Хотілось зробити виставу про людей, які зробили багато для незалежності України”.

А у березні 2025 року на глядачів чекає постановка «Чекаючи на Ґодо» за однойменним твором Семюеля Беккета. Її поставить режисер з Ізраїлю Гаді Ролл. А режисерка з Польщі Майя Клечевська, яка є авторкою вистави «Дзяди» Франківського драмтеатру, зараз поставить «Макбета» за Вільямом Шекспіром.

Нагадаємо, вистава Франківського драмтеатру “Дзяди” увійшла до короткого списку фестивалю-премії “ГРА”-2024.

«Чекаючи на Ґодо» – одна з найвизначніших світових драматургій, – каже Ростислав Держипільський. – Але вона про чекання миру. Іноземні режисери часто не розуміють нашого контексту – що нам не потрібен мир за будь-яких умов. Але коли ми з ним розмовляли, він сказав, що от щойно над ним летить військовий літак. Тож в Ізраїлі він точно розуміє, що таке війна”.

Також Франківський драмтеатр продовжує гастролі іншими країнами. За словами Ростислава Держипільського, зараз дуже складно планувати.

“У нас були перемовини з режисером, де йшлося про 2026 рік, а ми навіть не знаємо, який тоді буде курс євро, – говорить заступниця гендиректора театру Ірина Чужинова. – Тож інколи плани, які заявляються на початку сезону, не завжди втілюються в життя. Але ми продовжуємо співпрацю з іноземними режисерами, це нормальний рух українського театру. На жаль, ми поки що ще неконкурентноспроможні у плані європейських зарплат для режисерів. Зокрема, державна підтримка вже скоротилася і скорочуватиметься надалі. Тож треба шукати альтернативне фінансування”.

Театр продовжує працювати над історичними темами, на це є запит у суспільстві. Щодо цього вже є напрацювання. Наприклад, розпочалися перемовини з режисером Євгеном Рєзніченком.

“Ми б хотіли камерний простір театру перетворити в лабораторну платформу, щоб створювався контраст з великою сценою. На великій сцені ти заручник, бо глядач любить комедію, і ми маємо балансувати між нею та серйознішим матеріалом”, – каже Ірина Чужинова.

За словами Ростислава Держипільського, в його планах – поставити імерсивну виставу про село Озерце Галицького району, де не залишилось жодного жителя.

“Це мене дуже болить. Важливо, щоб наші села не вмирали. Це дуже страшне відчуття, коли заїжджаєш туди, а там нікого, – говорить Ростислав Держипільський. – Але для цього треба провести дослідження, щоб поставити таку історичну виставу”.

Також сьогодні, у день народження Івана Франка, для всіх буде знижка на квитки -27%. Знижкою можна скористатися у касі театру або на сайті, ввівши промокод THEATRE_86.

КУРС писав про вистави, які Франківський драмтеатр підготував для глядача у серпні цього року.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: