fbpx

Григорів та Разумейко готують археологічну оперу Чорнобильдорф

Культура 08:48, 26.04, 2020

Композитори формації Nova Opera Роман Григорів та Ілля Разумейко працюють над новим проєктом — археологічною оперою Чорнобильдорф (Chornobyldorf), натхненною історіями Цвентендорфської та Чорнобильської атомних станцій.

Історія роботи над оперою почалася із експедиції до Цвентендорфу на Дунаї — містечка за 50 кілометрів на захід від Відня. У 1978 році тут була побудована потужна атомна станція. Через протести екологів та національний референдум вона так і не запустилася, перетворившись на технологічний музей 70-х років, пише НВ.

Через вісім років, у 1986-му, в українському Поліссі вибухнула ЧАЕС.

Обидві атомні станції — Цвентендорфська та Чорнобильська — перетворилися з активних техногенних об’єктів на антиутопічні археологічні монументи, бетонні символи атомної історії, що відображають цілі епохи: демократію в Австрії та радянський тоталітаризм в Україні.

За словами композитора Романа Григоріва, «створення опери базуватиметься на методі багаторівневої культурологічної та медіаархеології, експедиційній роботі та резидентальних репетиціях. Над оперою працюватиме велика команда: учасники формації Nova Opera, артисти та художники з України й Австрії».

Чорнобильдорф розповість про нащадків людства, що пережили серію техногенних, епідемічних та кліматичних катастроф і будують постапокаліптичне поселення на руїнах атомної станції. Антифутуристичне суспільство намагається відтворити загублений високотехнологічний світ за допомогою археологічних перформансів-ритуалів, інструкції до яких вони знаходять у Чорнобильдорфському кодексі, химерному трактаті атомної доби.

«Людина постапокаліпсису слідуватиме за записами знайденого кодексу. Намагатиметься реконструювати фрагменти колись видатної музики, філософії, перетворюючи формули радіоактивного розпаду на мікротональні гармонії, старовинні народні інструменти — у сонорні генератори та лабораторні прибори, змішуючи фрагменти християнських мес із пантеїстичними обрядами та поліфонічними народними піснями», — розповів композитор Ілля Разумейко.

Прем’єра опери Чорнобильдорф відбудеться в найближчий театральний сезон в Мистецькому Арсеналі.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: