fbpx

«Катерина» вже у Франківську: завтра у місті відкривається виставка «Справжній Шевченко»

Культура 15:28, 25.10, 2021

Це унікальна подія: вперше в історії України велика добірка оригіналів робіт Тараса Шевченка експонуватиметься не в стінах Національного музею Тараса Шевченка, а в регіональному музеї.

37 картин Шевченка сьогодні прибули до Івано-Франківська. У Музеї мистецтв Прикарпаття монтують експозицію й готуються до врочистого відкриття, яке відбудеться у вівторок, 26 жовтня, об 11 годині.

Виїзна виставка “Справжній Шевченко” в Музеї мистецтв Прикарпаття триватиме з 26 жовтня по 21 листопада 2021 р.

Виставка стала можливою завдяки ініціативі та фінансовій підтримці юридичної компанії MORIS.

Представить експозицію гостям музею народний артист України, актор театру і кіно Богдан Бенюк. Про твори Шевченка в експозиції розповідатиме завідувачка музейних фондів Національного музею Тараса Шевченка мистецтвознавиця Юлія Шиленко. Про ідею й організацію унікальної виставки розповість керуючий партнер юридичної компанії MORIS Андрій Романчук.

"Катерина" Шевченка - одна з 37 картин майстра, які приїхали до Івано-Франківська
“Катерина” Тараса Шевченка вже в Музеї мистецтв Прикарпаття

В експозиції виставки «Справжній Шевченко» представлені 37 творів художника з колекції Національного музею Тараса Шевченка (Київ). Це роботи в жанрах пейзажу, портрета, автопортрета та композиції на біблійні, історичні й побутові теми, виконані олійними фарбами, аквареллю, сепією, олівцем і в техніці офорта. Вони ілюструють різні періоди життя художника: доакадемічний час, навчання в Петербурзькій Академії мистецтв, нетривалі подорожі Україною та роботу в Київській Археографічній комісії, довгі роки заслання та останні роки життя в Петербурзі.

Виставка живопису Тараса Шевченка в Івано-Франківську врочисто відкривається 26 жовтня 2021 року
Роман Ткач – один із ініціаторів виїзної виставки “Справжній Шевченко” в Івано-Франківську

З-поміж найбільш відомих картин Шевченка відвідувачі виставки в Івано-Франківську зможуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлять портрет В. А. Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого Шевченка викупили з кріпацтва.

кКартини Тараса Шевченка прибули в Івано-Франківськ
Сьогодні в Музеї мистецтв Прикарпаття роботи Шевченка розпаковують і монтують експозицію

У день відкриття виставки – вхід до музею за запрошеннями, в усі інші дні – за вхідними квитками музею, вартість яких становить 40 грн за дорослого, 10 грн для учнів, 20 грн – для студентів, вартість групових екскурсій для учнів та студентів – 100 грн, для дорослих – 150 грн.

Графік роботи виставки: вівторок – неділя – з 10:00 до 17:00, Понеділок вихідний. Адреса: м. Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 8. Контактний номер для організації групових екскурсій +38096 919 9700.

Справжній Шевченко - виставка в Івано-Франківську

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: