fbpx

Коломияни змагаються за премію PinchukArtCentre

Культура 20:44, 09.02, 2020

У Києві відкрилась виставка номінантів Премії PinchukArtCentre 2020.

КУРС писав, що два прикарпатські художники – номінанти на Премію PinchukArtCentre 2020

PinchukArtCentre представив підсумкову виставку 20 номінантів 6-го конкурсу на здобуття загальнонаціональної премії, що присуджується українським художникам у віці до 35 років. Їх обрала відбіркова комісія з-понад 1100 заявок, отриманих від молодих українських художників з усіх регіонів України та інших країн світу.

Двадцятка молодих митців сучасного мистецтва представляє цьогоріч картини, скульптури та відеоінсталяції на соціальні теми.

У шорт-лист номінантів на Премію увійшли та представили свої роботи на виставці коломияни Ярема Малащук та Роман Хімей, інформують на сайті Премії.

Роман Хімей та Ярема Малащук працюють як дует. Обидва родом із Коломиї, а зараз живуть і працюють в Києві. Вони навчалися в КНУ ім. І. К. Карпенка-Карого. Працюють переважно з відео як художники, режисери та оператори-постановники. У 2018 вони вже отримували Другу Спеціальну премію «PinchukArtCentre Prize 2018».

Переможці цьогорічної Премії будуть оголошені на церемонії нагородження в Києві в березні.

Володар головної премії отримає 250 000 гривень, два лауреати спеціальної премії – по 60 000 гривень кожен. Крім того, переможці зможуть пройти стажування в майстернях провідних художників світу.

Лауреатів головної та спеціальної премії оберуть та оголосять члени міжнародного журі.

Володаря призу громадськості в розмірі 25 000 гривень визначать голосуванням відвідувачів виставки.

Переможець Головної Премії буде автоматично включений до шорт-листа Future Generation Art Prize 2021 – міжнародної премії для молодих художників, заснованої Фондом Віктора Пінчука у 2009 році. Також його роботу представлять в рамках персональної виставки у PinchukArtCentre та «The Future Generation Art Prize @ Venice 2021» на Міжнародній виставці мистецтв la Biennale di Venezia.

Виставка триватиме до 30 травня.

Читайте: Сім днів віри: прикарпатці Ярема Малащук та Роман Хімей знімають фільм про відомий паломницький центр. ФОТО

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: