Дизайнерка з Івано-Франківська Люба Чернікова створила для відомої письменниці Марії Матіос лаконічну сукню за мотивами її роману “Букова земля”.
Про це письменниця розповіла на своїй сторінці у фейсбуці – бо от тільки днями вона приїхала до Франківська і познайомилася з дизайнеркою.
“Люба Чернікова. Це вона «відредагувала» і втілила мою фантазію сукні у стилі обкладинки Букової Землі: на чорному тлі зелене листя буків. Зробила це на відстані. Без примірянь-перемірянь. В телефонному режимі. А днями ми нарешті познайомилися. В її бутику в Івано-Франківському БАСТІОНІ (це галерея художніх виробів і купа ексклюзивних речей на продаж). Неймовірно креативна і талановита!” – поділилася Марія Матіос.
КУРС писав, що франківська дизайнерка представила Україну на королівських урочистостях в Таїланді
Письменниця тішиться, що лаконічна сукня Люби Чернікової подобається не тільки їй. “Навіть скупий на компліменти Іван Малкович похвалив нашу спільну з Любою роботу, коли ми з ним отримували «книжкового Оскара» на Книжці року-2020 за Букову Землю”, – додала Марія Матіос.
Письменниця вдягала улюблену сукню від франківської дизайнерки на всі презентації роману, якиий став переможцем 21-го всеукраїнського рейтингу “Книжка року” у номінації “Сучасна українська проза”. Книга обсягом 928 сторінок вперше була випущена у вересні 2019 року видавництвом “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” і за 5 місяців витримала вже 3 наклади.
Як розповіла Матіос, “Букова земля” – це квінтесенція її 35-річної творчої діяльності. Над цим твором письменниця працювала 9 років.
За словами видавця Івана Малковича, “Букова земля” – роман-панорама, що охоплює життя 5 буковинських сімей протягом 225 років, з кінця XVIII століття до 2014 року. Її герої мають зовсім різний статус – від землеробів до міністрів. Широкою є й географія подій – від маленького хутора Сірук на Буковині та Станиці Луганської на Донбасі до світових столиць – Відня, Будапешта, Варшави та Москви.
Книжковий “Оскар” за “Букову землю” – вже третя перемога Марії Матіос у рейтингу “Книжка року”. У 2005 році письменниця здобула перше місце за повість “Солодка Даруся”, а в 2008 році – за сімейну сагу в новелах “Майже ніколи не навпаки”.