fbpx

На Коломийщині учень знаної майстрині реставрує і відтворює старовинні кептарі

Культура 12:42, 08.09, 2020
НА ФОТО: Майстер з Корнича Михайло Вінтонюк

Кушнір Михайло Вінтонюк з села Корнича, що на Коломийщині, реставрує старовинні покутські кептарі і створює нові за давніми зразками.

Цією справою чоловік займається вже 5 років. За цей час відреставрував 20 кептарів і пошив 12 нових. Каже, що кушнірству його вчила знана 85-річна майстриня Марія Антонюк.

“У кептарях ходили чоловіки. Я вивчав, який одяг був у нашому селі. Святкові кептарі називалися до Першої світової війни у нашому селі “біленький кептар”. Був не сильно розшитий, простенький, в ньому ходили до церкви. Коли вже зношувався, то відпорювали з нього деякі орнаменти, переносили на новий, а в старому ходили коло хати”, – розповідає про місцеві звичаї майстер.

Були інші кептарі, називалися “вишивані”. Михайло Вінтонюк створює їх за давніми зразками – чоловік 15 років як займається машинною вишивкою і має рідкісне тепер вміння вручну прокладати мережки. Мережити полотно навчила його мати, а шити й оздоблювати кептарі Марія Антонюк.

Майстриня Марія Антонюк, чиї вироби є в експозиції багатьох українських музеїв, була донькою знаних корничівських кушнірів Софії та Михайла Гнатюків.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: