fbpx

На Косівщині відкрили музей, де проводять майстеркласи з гуцульських ремесел

Культура 19:30, 05.12, 2023

Працівники національного парку “Гуцульщина” на Косівщині відкрили музейно-креативний простір “Гуцульська світлиця”.

Про це повідомили в Природно-заповідному фонді України.

В музеї можна оглянути косівську кераміку, різьбу по дереву, ткацькі вироби, писанки, гуцульський стрій і прикраси, які виготовили сучасні майстри.

А також навчитись гуцульським ремеслам:

  • ткати на верстаті;
  • прясти;
  • вишивати;
  • робити вибійку (візерунок на тканині);
  • виготовляти різдвяного павука;
  • ліпити сирного коника.

Майстерки розраховані на дорослих і дітей, їх проводять працівники парку та запрошені майстри. Максимальна кількість учасників — 15-20 осіб. 

На Косівщині відкрили музей, де проводять майстеркласи з гуцульських ремесел 1

Спочатку експонати до світлиці збирали співробітники: приносили старовинні речі, зокрема предмети традиційного строю, приладдя для виготовлення сиру, одягу та оформляли експозиції в одній з кімнат адміністративного корпусу парку.  

Щоб осучаснити простір, 2023 року парк звернувся по допомогу до митців з Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Там розробили нову концепцію та візуалізацію приміщення — і парк отримав проєкт для сучасної інтерпретації культурної спадщини краю. 

Цей проєкт підтримав Український культурний фонд. Роботи тривали 4 місяці: відремонтували та оздобили приміщення, закупили обладнання, меблі. Експонати розмістили у двох кімнатах: ткацькій та власне світлиці, де проводять майстерки. Весільний стрій, виконаний майстрами інституту, верстат, прялку, відео виготовлення кахлів для печі можна побачити, зісканувавши QR-коди у світлиці та на сайті парку.

“Гуцульська світлиця” працює за адресою: місто Косів, вулиця Дружби, 137 (Науково-просвітницький центр НПП “Гуцульщина”). Станом на грудень 2023 року вхідний квиток до науково-просвітницького центру коштує 30 грн. Щоб замовити екскурсію, майстерку, телефонуйте: 097 3323 171“, — йдеться в повідомленні.

Окрім “Гуцульської світлиці”, у Науково-просвітницькому центрі парку можна оглянути кімнати-музеї природи, покататися верхи чи на бричці, відвідати центр розведення коників гуцульської породи.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: