Другий день благодійного фестивалю сирної пластики “Смак з Косова” влаштують 3 вересня у селі Шепіт Косівської міської територіальної громади.
Про це повідомили на фестивальній сторінці у фейсбуці.
Нагадаємо, перший день фестивалю сирних коників відбувся у гуцульському селі Брустури Космацької громади на Косівщині. Під час фесту сирному конику відкрили пам’ятник – перший і єдиний у світі.
Програма свята:
10.00 – 12.00 – богослужіння у церкві Пресвятої Трійці села Шепіт.
13.00 -15.00 – майстер-класи з виготовлення сирних коників та виробів із сиру – своєю віртуозною майстерністю поділяться місцеві майстрині давнього гуцульського ремесла; благодійні виставки-продажі з виробами місцевих ремісників та митців (вишивка, мосяжництво, писанкарство, різьба по дереву, боднарство тощо), презентація виробів крафтових виробників.
13.00-14.00 – «Гуцульські візерунки» – творче вітання від вихованців та вчителів Шепітської гімназії.
14.30 -15.00 – оркестр народних інструментів Косівської школи мистецтв.
15.00-16.00 – офіційне відкриття фестивалю за участі Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Православної церкви України владики Юліана.
16.00-20.00 – святкова фестивальна програма:
- презентація полонинних господарств, майстринь сирної іграшки та творчих родин села Шепіт, занурення у пастушу культуру Карпат: обряди, традиції, ремесло;
- дегустації традиційних страв місцевої кухні, екологічно чистої продукції з місцевих полонин;
- концерт естрадних виконавців.
Також у програмі авторська фотовиставка мандрівника, фотографа, краєзнавця Романа Рудника «Мандри сирного коника Карпатами». Авторські виставки дерев’яних виробів майстра з художньої обробки дерева Миколи Слижука та топірців і барток мосяжника Назара Габорака.
Місце проведення: участок Кородистий (навпроти церкви).
Благодійний збір коштів під час фестивальних заходів проведуть на потреби 108 батальйону 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”.
КУРС писав, що на Прикарпатті ініціюють внесення сирних коників до переліку національної культурної спадщини