Цьогоріч темою фестивалю є «Повне одужання», яка присвячена праву людини на здоров’я. Через правозахисні заходи та документальні стрічки глядачі зможуть сфокусуватися на роздумах про те, як пандемія змінила кожного з нас, наше суспільство, країну та світ.
За словами регіональної координаторки від ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” Тетяни Пігурської, чимало цікавого заплановано саме у громадах області:
”З середини жовтня ми вирушаємо у села з виставкою стендів про права людини. Розпочнемо з Косівщини. Ця експозиція дає можливість краще зрозуміти свої права, розпізнати, коли їх порушують, та вчасно запобігти цьому. Разом зі стендами веземо й три документальні фільми – про безпеку в інтернеті, боротьбу зі залежністю, яка впливає на відносини у сім’ї, а також про шлях прийняття батьками своїх дітей з інвалідністю такими, які вони є”.
Виставку планують привезти й до Снятинської, Коломийської, Печеніжинської, Старобогородчанської, Калуської та Угринівської громад. Ті населені пункти, які також хочуть приєднатися до заходів, можуть написати про це на сторінку організаторів.
Ще одну виставку готуються презентувати вже в Івано-Франківську. Вона складається з двох серій, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих, — кольорової та чорно-білої. Формат перегляду самої виставки досить нетиповий. Оглянути залу з роботами можна буде за допомогою VR-шоломів.
Сам фестиваль стартує уже 9 жовтня з візиту до Івано-Франківська словацької режисерки Майї Мартіняк. Вона презентує свою стрічку “Невидимі”, що розкриває неоднозначну й заперечувану суспільством тему пологової травми.
“Ми поділимося корисним знанням про те, де можна отримати допомогу у випадку порушення прав під час пологів. Переглядатимемо та обговорюватимемо й стрічку “76 днів”. Фільм демонструє неймовірні історії людей, які опинилися в епіцентрі початку пандемії у місті Ухань”, – зазначив регіональний координатор від ГО “СТАН” Андрій Волик.
За анонсами згаданих подій можна спостерігати на сторінці Мандрівного Docudays UA на Прикарпатті.