fbpx

На Верховинщині відкривають книгарню-кав’ярню "Коцюбинський"

Культура 16:35, 13.08, 2024

У селі Верхній Ясенів (присілок Царина) на Верховинщині відкриють книгарню-кав’ярню «Коцюбинський». Засновники стверджують, що це місце натхнення Михайла Коцюбинського, тож книгарню присвятили його імені, пише КУРС з посиланням на Читомо.

Відкриття відбудеться 16 серпня 2024 року під час Всеукраїнського літературного фестивалю «Письменницька ватра над Черемошем».

«Пів року тому я приїхала у Верховину і вирішила лишитись на все життя. Не лише гори мене зачарували, а й велика кількість творчої молоді. Я людина дуже активна, тому просто сидіти на місці й продовжувати писати свої книги було б замало», — розповіла засновниця й директорка книгарні Анна Павліченко.

Засновниця також розповіла, що спочатку зародилася ідея створити місце відновлення від війни для військових і їхніх сімей.

«Я мала досвід зцілення через написання своїх книжок. Підтримала кількох колег-військових у виданні книг і помітила, що воно дійсно вертає до життя», — зазначила Анна Павліченко.

Письменниця шукала фінансову можливість створення такого простору. Вона виграла грант на реалізацію власного бізнесу від «Дія», проте не було такої локації, яка була б доступна для людей і одночасно була в гармонії з природою. Тоді разом з чоловіком Василем Томишинцем «Гуцулом», який наразі служить у ЗСУ, вирішили створити книгарню на ділянці, де мали будувати дім.

«Мій чоловік підтримує всі мої безумні й творчі ідеї. Ось так я почала ще й керувати будівництвом», — додала письменниця.

Пара зареєструвала громадську організацію «Дерево життя відродження», керівником якої став Василь Томишинець.

Для будівництва обрали Карпати, адже «тут тихо і безпечно, що суттєво допомагає відпочити від вибухів і втрат».

«Це неподалік від хати Івана Франка, де також творили Леся Українка, Ольга Кобилянська і Михайло Коцюбинський, який у своїх творах описував цю місцину», — зауважила Павліченко. 

Книгарню-кав’ярню також позиціюють як артпростір, де відбуватимуться фестивалі й культурні заходи. Тут планують організовувати виставки картин, презентації книжок, виступи музичних виконавців, а також проводити лекції й майстер-класи. Простір можна використовувати безплатно або за добровільний внесок. Також Анна Павліченко безплатно веде театральну студію «Сонячна хата» для молоді. 

Книгарня має читальний зал, терасу й вихід до річки у Карпатах Чорний Черемош, на березі якої сиділи Іван і Марічка — герої роману Михайла Коцюбинського “Тіні забутих предків”. Крім книжок, тут можна придбати каву, безалкогольні напої й десерти.

У книгарні також діятиме «живий» музей, засновник якого Василь Томишинець. Тут буде представлена приватна колекція книжок і речей, відбуватимуться постановки й театральні перформанси, а також аудіовізуальне відтворення творів Михайла Коцюбинського. Відкриття запланували на вересень 2024 року до 160-річчя від народження письменника.

У книгарні можна придбати переважно книжки видавництва «Ліра-К». Також є книжки від «Видавництва Старого Лева», «Фоліо» й інших видавництв. Продають сучасну і класичну літературу, світові бестселери й дитячу літературу. Також є кілька іноземних видань і полиця з книжками для безплатного читання.

У планах книгарні-кав’ярні організація культурно-мистецьких ретритів для ветеранів, військових і їхніх сімей: знайомство з різними видами творчості, створення і презентація продуктів творчої діяльності.

Нагадаємо, в Івано-Франківську відкрили книгарню-кав’ярню Старого Лева та третю “Книгарню “Є”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: