З Івано-Франківська 35 картин поїдуть у Сполучені Штати Америки, аби привернути увагу до війни в Україні та продемонструвати незламність духу українського народу.
Виставку у рамках мистецької акції “Україна: від війни до миру” відкрили з ініціативи благодійного фонду “Український реконструкційний фонд” в Музеї мистецтв Прикарпаття – зібрали 35 творів дванадцяти художників, здебільшого з Івано-Франківська.
“Всі картини унікальні, тому що написані з великою любов’ю до своєї країни і спрямовані показати світу, що твориться зараз в Україні”, – зазначає ідеолог проєкту, радник “Українського реконструкційного фонду” Віктор Лещинський.
Серед експонатів і скульптури київського майстра Сергія Герасименка.
За словами Лещинського, митці відобразили власні відчуття війни в Україні.
“Роботи про страждання на сході України, Маріупольського краю, Луганщини, окупованого Херсона та відвагу українських бійців. Вся Україна, кожен українець, прагне до миру, перемоги України над темрявою, яка зависла на українській землі”, – говорить Лещинський.
Митці готували твори на виставку протягом трьох тижнів. На картинах зображенні як конкретні події та герої нинішнього часу, так і абстрактні.
“Мета цих всіх художників і картин – показати світу, що Україна здатна представити гідний живопис, гідні картини на міжнародній арені”, – пояснює художник Орест Кузів.
За три тижні він написав чотири картини для цієї виставки. Художник каже, що його твори показують, що відчуває художник в час війни і які його думки.
На одній з картин Кузіва зображена Україна, над якою летять ластівки. Цей твір художник назвав “Весна 2022”.
“Ластівки для мене – це знак перемоги, все-таки буде наша Україна вільна, і все-таки переможимо. Тут стара цегла, постріли від куль на пробитій стіні, і все-одно летять ластівки як символ миру”, – каже Кузів.
Художник Богдан Бринський приєднався до акції із двома полотнами “Переможна пісня” та “За світ встали козаченьки”.
“Назвою “За світ” обіграв пісню “Засвіт встали козаченьки. Тут “За світ” означає, що росіян відріжуть від світу, – пояснює Бринський. – Козацтво – це вічна моя тема. Обидва мої сини на фронті воюють добровольцями, а я тут захищаю Україну пензлем”.
Мисткиня Ольга Деренько своєю картиною хоче привернути увагу до бомбардуванням росіянами драмтеатру в Маріуполі.
“Я вважаю, що ми, художники, маємо місію розказати те, що відбувається в Україні, за допомогою мистецтва і передати світові свої відчуття та емоції”, – пояснює художниця.
Трагічні події в Маріуполі на полотні відобразив і художник Валерій Дувірак.
“24 лютого почалася війна, 26 – син іде в армію, спровадили – і пустка. А тут повідомлення – в Маріуполі розбомбили театр, розбомбили пологовий будинок. На бруківці було написано “Діти”, але це не зупинило росіян», – розповідає художник.
Всього на виставці Валерій Дувірак представив три полотна. На одному з них опришок Олекса Довбуш, на іншому – козак, який уособлює збірний образ українського героя.
За кілька днів картини поїдуть у США, їх планують виставити в Нью-Йорку.
“Ми зацікавлені, щоб роботи залишися за кордоном і нагадували світу про ту трагедію, яка зараз твориться в Україні”, – каже Віктор Ліщинський.
У США картини виставлятимуть приблизно місяць. Зібрані кошти “Український реконструкційний фонд” витратить на допомогу армії та людям, які постраждали від збройної агресії росії.
“Український реконструкційний фонд” також займається відновленням соціальних об’єктів, які можна використати під житло для переселенців, та готується реалізувати проєкт гуманітарного розмінування України.
“Це план дій, в який входить не лише знешкодження вибухонебезпечних предметів та навчання поводження з ними задля збереження життів. Стратегічна мета організації – забезпечення сприятливої гуманітарної, соціальної та економічної ситуації в країні”, – пояснила голова правління Фонду Ірина Лещинська.
Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM
Матеріал створено за сприяння ГО «Львівський медіафорум» у межах проекту «ЛМФ Підтримка мережі журналістів».