fbpx

Напівлюдина: книги про кентаврів, русалок та інших поліморфних істот

Культура 17:05, 09.04, 2021

Книги про вигаданих істот складають золотий фонд світової літератури. З давніх-давен і до сьогодні автори звертаються до різноманітних поліморфних персонажів, роблять їх головними героями, рушіями розвитку дії, створюють за допомогою них особливий атмосферний світ у книжці. Кентаври, русалки, сатири, феї, дракони та інші чарівні істоти почали з’являтися ще в міфах та легендах, а зараз перетворилися в ледь не обов’язкових персонажів фентезійних творів. Отож сьогодні про них у нашій добірці.

Книги про напівлюдей оповідають про фантастичних істот, які мають у собі риси людини та якоїсь тварини. Один із найкращих способів розпочати знайомство з такими персонажами — за допомогою цікавої пізнавальної книжки з цієї тематики. У цьому разі ідеальним виданням стане «Атлас міфів», адже в ньому зібрані міфи з усього світу — від більш відомих давньогрецьких до розповідей корінних народів Америки. Відтак тут можна дізнатися про абсолютно різних істот, а провідник у цей світ — мудрий кентавр Хірон.

Інколи фантастичні істоти можуть бути в небезпеці та потребувати захисту. Саме це й становить основу сюжету оповідань із серії «Енола й незвичайні тварини», яка розповідає про відважну дівчинку-захисницю різних магічних істот, серед яких навіть кентаври й фенікси. А ось Марина та Сергій Дяченки у книжці «Габріель і сталевий Лісоруб» розповідають про пригоди маленького кентавра, який через помилку залишився окремо від свого племені і відтоді живе в лісі, товаришує із тамтешніми тваринками та безперервно чекає на своїх батьків.

Казки про русалок — напевно, чи не найпопулярніші історії в літературі про чарівних істот. Мабуть, усі ми, коли чуємо слово «русалка», то насамперед пригадуємо легендарну «Русалоньку» Ганса Криістіана Андерсена з її зворушливою історією життя та кохання. Однак сучасні твори про русалок не поступаються безсмертній класиці. Так, видання «Хвісторія Емілі Віндснеп. Книга 1» Ліз Кесслер розповідає історію дівчинки, яка зненацька дізнається, що вона русалка, і тоді перед нею постає нелегке завдання — вияснити все про те, хто вона насправді та де її батько.

Серія книг «Хранительки моря» від Корал Ріплі знайомить нас із трьома дівчатками, чия історія пригод починається у книжці «Русалчин дельфін», коли вони рятують улюбленця морської принцеси і так дізнаються, що їм судилося стати Хранительками моря.

Русалки також наявні в захопливій серії «Детектив Мейзі Хітчінз», а саме — у виданні «Справа про русалку, яка плаче», де рішуча та кмітлива дівчинка Мейзі береться розслідувати зникнення цілих кораблів із цінним вантажем.

Класика світового фентезі «Хроніки Нарнії» К. С. Льюїса — не лише історія, що захоплює вже не одне покоління, а й цілий складний світ, сповнений безлічі поліморфних істот, узятих як із античних міфів, так із класичних англійських казок.

Безсмертний твір української класики, де героями твору постають різні міфічні істоти, — це, беззаперечно, «Лісова пісня» Лесі Українки. Історія кохання Мавки й Лукаша переростає в оповідь про зіткнення двох світів — людського й хтонічного, історія, в якій у вирі подій люди перемішуються з русалками, перелесниками, лісовиками та інші магічними українськими істотами.

Ще одні чарівні персонажі, яких не можна не згадати в добірці, — це феї та ельфи. Тут радимо звернути увагу на книжку Сільвани де Марі «Останній ельф». Це захопливий роман про останнього ельфа на землі, якому судилося здійснити пророцтво та створити світ, де не буде ненависті, а допомагатиме йому в цьому, як не дивно, найбільший ворог ельфів — людина.

Книги з казковими істотами — це завжди цікаво й захопливо навіть для дорослих, тому радимо поринати в дитинство разом зі своїми дітьми, а обрати хорошу книжку-супровідницю для цієї подорожі ви зможете в розділі дитячі книги українською на нашому сайті.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: