fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • "Це моя рідна культура, яку треба зберегти": франківець Мишко Адамчак започаткував проєкт лемківських казок

"Це моя рідна культура, яку треба зберегти": франківець Мишко Адамчак започаткував проєкт лемківських казок

Культура 13:53, 31.10, 2024
НА ФОТО: Парамедик і музикант знає ціну аптечкам на фронті

Доброволець та музикант з Франківська Мишко Адамчак започаткував проєкт лемківських казок “Оповім ти дашто”, пише КУРС з посиланням на 402 канал.

У межах проєкту, що втілюється за підтримки Українського культурного фонду, вдалося записати 18 оповідок. Збірник доступний в аудіо- та відеоформатах.

За словами чоловіка, основою проєкту для нього стала родинна історія.

“Насправді я зараз дуже сумую через те, що в свій час не зміг записати на аудіо- чи відеорозмову своїх бабусь та дідусів. Зараз, коли їх вже немає, я спохопився та зрозумів, що це моя рідна культура, яку треба і важливо зберегти”, – розповідає Мишко Адамчак.

Казки подали у прочитанні носіїв говірок та відомих українців з лемківським корінням – Івана Леньо, Христини Соловій, Софії Федини та Галини Баранкевич. Долучилися до проєкту навіть військові, тому дві казки записали недалеко від лінії фронту. Їхнім оповідачем став комбат однієї з бригад “Азову” Арсен Дмитрик.

Додатково до казок глядачам пропонують спеціальний словник з невідомими словами, серію ілюстрацій, у яких враховано особливості етнічного регіону казки, та анімований відеоряд.

“Це допоможе зацікавити дітей. Я дуже хочу, щоб вони змалку мали можливість слухати казки і щоб дорослі їм це вмикали”, – додає чоловік.

Як зазначає Мишко Адамчак, багато текстів не ввійшло до збірки через моторошні деталі, тому в майбутньому він планує започаткувати лемківські горор-байки для дорослих.

Нагадаємо, у вересні в Україні відзначають День пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: