fbpx

Потокові фільми не для Каннського кінофестивалю

Культура 15:15, 12.07, 2021

Заява Тьєррі Фремо

Генеральний директор 74-го Каннського міжнародного кінофестивалю Тьєррі Фремо оголосив, що на заході не буде фільмів, призначених для потокових платформ.

Незважаючи на те, що Netflix та інші потокові платформи почали набирати популярності, найбільший і найвідоміший у світі Каннський міжнародний кінофестиваль ніколи не був до них позитивно налаштований. Генеральний директор Тьєррі Фремо не пошкодував критики для фільмів, які не були заплановані для кінопрокату. Ба більше, необхідність кінопрокату є одним із правил Каннського кінофестивалю, на яке посилається Фремо.

Усі новини кіно представлено на сайті https://folga.com.ua/tag/novosti-kino.

Потокові фільми не для Каннського кінофестивалю 1

Що таке потокові сервіси

Потокові сервіси працюють на дещо інших принципах показу та споживання контенту, який, на думку багатьох режисерів, особливо старшої генерації, та директора Каннського кінофестивалю, не можна вважати «повноцінними фільмами». Звичайно, це так, адже потокові фільми насправді є продовженням телевізійних фільмів і т. зв. straight to video, тобто кінопродукцією з меншими бюджетами та амбіціями, яка зазвичай оминала кінотеатри. Їх дивилися вдома:

  • на відеокасетах;
  • потім на DVD/Blu-ray.

Тому потокові платформи є втіленням цієї моделі сьогодні.

Мартін Скорсезе за потокові фільми

Проте дедалі більше відомих кінематографістів, таких як Мартін Скорсезе, починають створювати власні фільми для потокових платформ, тому межі між ТБ та кіно стираються. Проте Тьєррі Фремо залишається непохитним. Ба більше, він критикує інші кінофестивалі, які набагато охочіше приймали під своє крило постановки, створені, зокрема, для Netflix.

В останні роки такі фільми, як «Рим» або «Ірландець», які могли б взяти участь у головному конкурсі в Каннах, мусили пропустити фестиваль на Лазурному березі.

Конфлікт «батьків» та «дітей»

Фремо зазначає, що Netflix і Amazon здобули популярність та прихильність інтернет-аудиторії під час пандемії, тоді як кіностудії та кінотеатри опинились у серйозній кризі. З одного боку, інші кінофестивалі показують найкращі фільми, незалежно від виду їх дистрибуції, а з другого — ті самі кінофестивалі просувають продукцію, яка недоступна в кінотеатрах, і, отже, це погіршує становище кіностудій та галузі, пов’язаної з кінопрокатом. Отже, конфлікт триває і Каннський фестиваль продовжує свою битву за майбутнє кінотеатрів. З одного боку, це зіткнення «старої» та «нової» галузей, суперечка поколінь, але з другого — складова тривалої дискусії про:

  • майбутнє кіно;
  • стан цієї галузі.

Цьогорічний Каннський кінофестиваль стартував 6 липня і завершиться 17 липня. Тоді стане відомий лауреат «Золотої пальмової гілки». Цього разу голова журі конкурсу — Спайк Лі.

 

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: