fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • Прикарпатці пропонують внести трембітання і мосяжництво до переліку нематеріальної культурної спадщини

Прикарпатці пропонують внести трембітання і мосяжництво до переліку нематеріальної культурної спадщини

Культура 11:41, 16.05, 2024
НА ФОТО: Фото Руслана Веселого

На Прикарпатті ініціюють внесення традицій мосяжництва, виробів зі шкіри та трембітання до переліку культурної спадщини України.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив директор Регіонального центру народного мистецтва «Гуцульська гражда» Василь Лосюк, відповідаючи на запитання щодо нових елементів Гуцульщини, які можуть поповнити перелік нематеріальної культурної спадщини України, пише КУРС.

“Зараз ми подали елемент “Мосяжні традиції Гуцульщини”, який знаходиться на розгляді експертної ради, а це – обробка металу і виготовлення згардів. Плануємо також подати до кінця червня елемент “Традиційні вироби зі шкіри”. Для цього працюємо спільно з Косівським інститутом декоративного та прикладного мистецтва… Ще працюємо над елементом “Трембіта”, який хочемо подати у трьох напрямках – звучання цього інструменту, обрядовість і виготовлення. Нині ми дискутуємо над точною назвою цього елемента”, – зазначив Лосюк.

Він переконаний, що процес дослідження елементу “Трембіта” буде довготривалим, а тому в Національний перелік культурної спадщини цей елемент зможе потрапити не раніше, ніж за рік.

КУРС писав, що на Прикарпатті ініціюють внесення сирних коників до переліку національної культурної спадщини

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: