fbpx

Розмови з легендарною Ружею: у Франківську презентували роман письменниці з Луганщини Євгенії Сенік

Культура 10:45, 13.03, 2023
НА ФОТО: фото Суспільне

В Івано-Франківську, в “Підземному Переході Ваґабундо”, презентували книжку “Бо болить” письменниці з Луганщини Євгенії Сенік. Роман — про двох жінок: підпільницю Української повстанської армії з Надвірнянщини Анну Попович та саму авторку, яка переживає події російсько-української війни.

Розмови з легендарною Ружею: у Франківську презентували роман письменниці з Луганщини Євгенії Сенік 1

Нагадаємо, новий документальний роман вийшов у франківському видавництві Discursus

Над книгою Євгенія Сенік працювала 10 років, розповіло Суспільне. Письменниця каже: за попереднім задумом це був роман лише про повстанку УПА Анну Попович із села Зелена Надвірнянського району на псевдо Ружа. З цією історичною постаттю авторка познайомилася у 2012 році завдяки режисеру Тарасу Химичу та знімальній групі стрічки “Жива”.

Вони хотіли, щоб людина зі Східної України могла незаангажованим оком подати історію Анни. Хотіли, щоб я написала буквально кілька сторінок. Але після зустрічі з Анною я сказала, що це має бути ціла книжка, тому що кількома сторінками неможливо описати її історію”, — розповідає Євгенія Сенік.

Читайте: “Віщі сни допомагали рятувати повстанців від неминучої загибелі”, – Ольга Комановська про свою героїню у фільмі “Жива”

З початком російсько-української війни у 2014 році авторка книги вирішила додати й свою сюжетну лінію, щоб показати історію ще однієї війни.

“Робота розтяглася на десять років, бо емоційно було досить складно. Важко поєднувати ці дві площини, але, зрештою, десь я відчуваю, що зараз — найправильніший час для цієї книжки. Тепер люди насправді будуть готові почути та зрозуміти історію Анни”, — пояснює письменниця Євгенія Сенік.

Розмови з легендарною Ружею: у Франківську презентували роман письменниці з Луганщини Євгенії Сенік 2
Євгенія Сенік

Модератор заходу Ігор Антонюк каже, що зараз такі книги актуальні як ніколи.

“У нас війна, і ми маємо символи боротьби: символ Анни Попович — фактично військової УПА — її долі, життєвої позиції, мужньої боротьби та долі людей, які зазнали переселення у 2014 році. Вони важливі, бо ці події все одно нас наздоганяють тепер. Ми боремося, як Анна Попович боролася понад 70 років тому”, — розповідає модератор заходу Ігор Антонюк.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: