Сьогодні, 20 травня, на центральній площі Франківська біля пам’ятника Іванові Франкові відбулося танцювальне дійство «Вишивальниці» від студентів ПНУ.
Ансамбль танцю “Дивоцвіт” Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника показав засобами хореографічного ммистецтва, як створюється вишивка.
Організаторами святкового дійства виступили Центр студентського розвитку Прикарпатського університету та Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.
Хореографічну композицію «Вишивальниці», яку виконали студенти спеціальності «Хореографія», поставив в кінці ХХ століття відомий хореограф, геній хореографічного мистецтва Павло Вірський.
«Це насправді унікальна хореографічна композиція. В ній показано процес творення самого полотна, а також вишивку на ньому. Завершується танець показом вже витканого полотна з колоритним орнаментом. У репертуарі нашого ансамблю цей танець вже понад 5 років. Він розрахований на 18 учасників.
Насправді танець “Вишивальниці” трохи складний, адже задіяні стрічки, використовуються елементи переплітання стрічок. Готували його впродовж двох місяців – розбирали танцювальні рухи, танцювальні малюнки. Його унікальність в тому, що цей танець розкриває повністю колорит української вишиванки», – зазначив керівник ансамблю, старший викладач кафедри сценічного мистецтва і хореографії Юрій Скобель.
«Цим танцем ми хотіли показати наш український дух, а особливо те, що вишиванка – це краса української дівчини, вишиванка – це наша душа», – наголосила студентка, учасниця ансамблю «Дивоцвіт» Олександра Братівник.
Фото – пресслужба ПНУ.