Проєкт “Кишенькова країна” створив тривимірну модель пам’ятки національного значення – Пнівського замку на Надвірнянщині.
Проєкт “Кишенькова країна” не тільки про оцифрування популярних архітектурних пам’яток. Він значною мірою покликаний розширити та збагати уявлення про різноманіття української культури. Причому культури в усіх її проявах: будівлі, поставлені на облік як пам’ятки архітектури, сучасні пам’ятники, що знайомлять з минулим, а також просто милі серцю руїни. Саме до таких належить Пнівський замок.
Сучасні залишки замку не дозволяють в деталях уявити, як велично він виглядав кілька сторіч тому. Однак він все ще зачаровує туристів та випадкових подорожніх.
Зараз від Пнівського замку залишився лише п’ятикутний стіновий периметр з тесаного каменю та цегли з поодинокими напівзруйнованими вежами. Заснували цей замок вихідці магнатського роду Куропатвів, яким польський король Владислав Опольський у XIV ст. дарував привілей на прикарпатські землі. Замок був потрібний, щоб обороняти землі Покуття та торговий шлях з Карпат. Робочою силою були селяни стародавнього селища Пнів, що було неподалік. Воно і дало назву замку.
Також можна переглянути 3D-модель Пнівського замку за посиланням – https://skfb.ly/6UHUy