fbpx

У франківському Палаці Потоцьких відкрили виставку артефактів часів військового госпіталю

Культура 20:36, 18.06, 2021

На території Палацу Потоцьких у Франківську відкрилась виставка фотографій та архівних документів часів військового госпіталю, яка присвячена Дню медика.

У франківському Палаці Потоцьких відкрили виставку артефактів часів військового госпіталю 1

На світлинах можна побачити працівників медичної структури того часу, розповіли організатори. Збереглися і окремі артефакти шпитального періоду. Частину з них було знайдено на горищі корпусу Ж (колишній офіцерський клуб) під час проведення архітектурних обмірів. Також на одній зі стін цього корпусу знайдено напис «…(прізвище) коліно 1906 р.»

У франківському Палаці Потоцьких відкрили виставку артефактів часів військового госпіталю 2

Нагадаємо, понад 200 років палац Потоцьких в Івано-Франківську був військовим шпиталем. На знак вдячності за віддану працю на території було встановлено пам’ятник військовим медикам – камінь з червоного граніту з вирізьбленим обличчям сестри милосердя, яка пригортає до себе пораненого воїна. Уся композиція обрамлена великим медичним хрестом з написом – «Ми пам’ятаємо всіх».

Після закриття шпиталю у 2004 році пам’ятник став «мандрівним». Спершу його передали місцевій авіаційній бригаді. 10 років він простояв у забутті на березі пожежної водойми.

У франківському Палаці Потоцьких відкрили виставку артефактів часів військового госпіталю 3

У 2014 році один з керівників Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні запропонував перенести пам’ятник туди. Чоловік раніше служив у військовому шпиталі й добре пам’ятав про монумент. Восени того ж року камінь з медсестрою здійснив свій переїзд – на лікарняне подвір’я. Пам’ятник доповнили табличкою «Медичним працівникам присвячується…».

На подвір’ї палацу Потоцьких досі є залишки постаменту, де він був розташований. Минулого року на цьому символічному місці засвітили промінь вдячності – стовп світла, що тримає небо.

У франківському Палаці Потоцьких відкрили виставку артефактів часів військового госпіталю 4

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: