fbpx

У Франківську діти покажуть три драми на дорослі теми

Культура 15:55, 07.06, 2021

Сьогодні у франківському Палаці Потоцьких презентували трилогію театральних вистав, які готуються до показу в рамках проєкту Драма-Діти-Терапія театральної студії “ЖИВБУВПЕС” та Центру психологічної допомоги дітям “Серденько”.

Ініціатива отримала підтримку Українського культурного фонду, інформують в Палаці. Вистави пройдуть на сцені Обласної філармонії.

У театральних постановках будуть висвітлені гострi соцiальнi проблеми: розлучення батьків та його вплив на психоемоційний стан дитини, проблеми трагічного, темного дитинства та майбутнього вибору власного життєвого шляху, питання власної ідентичності та суспільного сприйняття, a також сімейних конфліктів та постконфліктної реабілітації.

В основу сценарних текстів постановок увійшли реальні історії з життя дітей, сім’ї яких перебували у складних життєвих обставинах та кризових ситуаціях.

У Франківську діти покажуть три драми на дорослі теми 1

Як розповідає координатор та режисер Ігор Захарчук, цей проєкт не тільки для дітей, але й має посил дорослим франківцям.

“Тільки ми відповідальні за тих, кого привели на цю землю. Ми порушуємо дуже дорослі теми, які не потрібно залишати осторонь”, – каже режисер вистав.

Співрежисерка та співсценаристка Таїсія Люта зауважила, що кожна вистава торкається важливих соціальних тем. У ролі вживалися і вихованці Центру психологічної допомоги дітям “Серденько”, які протягом п’яти місяців в рамках проєкту навчалися акторському мистецтву, у такий спосіб проходячи реабілітацію за допомогою драмо-терапевтичних методів.

Фільм ”Янгол у пітьмі” про дітей вулиці теж є одним із мистецьких продуктів ініціативи, який франківці зможуть побачити в серпні. Музику до нього написав юний талановитий композитор Данило Савка. Однією з локацій для зйомок був палац Потоцьких.

Під час реалізації до проєкту долучились також художники Ярема Стецик та Юрій Боринець, які разом з дітьми розробляли та готували декорації до постановок, а також занурювались у світ художньої терапії

20, 25 та 27 червня мешканці Івано-Франківська зможуть безкоштовно переглянути прем’єри вистав в приміщенні Обласної філармонії ім. І. Маланюк, попередньо зареєструвавшись на Facebook-сторінці проєкту.

20 червня – казка-мюзикл для дітей “Планета радості”. Це історія про руде дівчисько на прізвисько Іржа, яку не хочуть сприймати однокласники, бо вона “неформат”. Її не дають спокою сумніви, чи не час змінитись задля популярності у своєму соціумі. Але зустріч зі спорідненою душею, хлопцем на прізвисько Сонце, змінює її ставлення до себе і життя.

25 червня – драма-розтин на основі реальних подій “Вороги”. Це болісний “розтин” причин нещасливої долi жiнки, яка приречена ходити “порочним колом”, яким пройшли кілька поколінь жінок її сім’ї.

27 червня – family-show “Вам треба розлучитись”. Вистава, у якій за допомогою гумору та легкої іронії висвітлюється питання розлучень у сім’ї та дитячого сприйняття усіх подій. Це історія, де кожен може впізнати себе та вкотре замислитись про трактування власних життєвих подій.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: