fbpx

У Франківську покажуть виставку триптихів, створених учнями з 5 країн

Культура 17:09, 21.10, 2019

Більш як 400 дітей з 5 країн (Україна, Франція, Італія, Польща, Португалія) взяли участь в проєкті Pixels on tour (Пікселі на гастролях). Серед них були іванофранківці.

“Pixels on tour” полягає в навчанні вчителів прискоренню інклюзії учнів з інших географічних, культурних регіонів, які нещодавно приєднались до класів, за допомогою мистецьких проєктів.  Цей проект є єдиним в Україні в програмі Erasmus+ зі стратегічної співпраці зі школами. 

В Івано-Франківську до проєкту долучились ЗОШ №3, Простір домашньої освіти «Невгамовні», Українська гімназія №1, Вище художнє училище №3 та Коледж Університету Короля Данила. 

Для трьох вікових груп учнів (8-11, 12-15, 16-18 років по 20-30 дітей в кожній групі, до складу яких ввійшли як місцеві мешканці, так і ті, що переїхали нещодавно, в т. ч. ВПО, мешканці сіл та інших міст і країн) вчителі організували рефлексію щодо об’єктів чи явищ, які найбільш подобаються/вражають дітей в місті, після чого діти фотографували ці сюжети.

Надалі з групами працював фотограф Антон Куба, навчаючи школярів азам фотомистецтва. Використовуючи отримані знання, діти зробили другий, вдосконалений знимок. Опис знимків передавався в іншу країну, де партнерська група дітей за ним фотографувала те, що йому відповідає, в своєму місті. Таким чином, були сформовані триптихи з 5 країн, що будуть представлені на виставці. Всього виставка включає 15 триптихів-фіналістів та 135 робіт-учасників.

Окрім самих фоторобіт, на виставці можна ознайомитись і з описами до них, що є своєрідним зрізом думок учнів в різних країнах, в яких діти часто висловлюють свої мрії, переживання:

«Коли ти довго стоїш на одному місці і тобі здається, що важкі металеві троси міцно тримають тебе на землі. Коли шансу здійнятись в небо немає жодного. Достатньо лише сильно захотіти і повірити, що ти зможеш, і ти полетиш». (14 років, Івано-Франківськ).

«Друзі. Багато любові, Я пам’ятаю всіх тут. Я бачу дерева, будівлі, фонтан в басейні, вони стоять перед басейном, кожен займається своєю справою. Разом вони були сильні, щасливі, сміливі, веселі. Одного дня вони розлучаться, так сумно. Вони мої друзі, це коле моє серце. Сподіваюсь, одного дня вони зустрінуться знову. Через рік, через десять? Я не знаю, але колись!» (16 років, Гренобль (Франція)

«Люди дуже довго можуть щось будувати, а потім це руйнують. І залишають після себе купу сміття. Діти не мають прибирати за дорослими» (9 років, Івано-Франківськ)

Виставка фотографій відкриється 23 жовтня о 17.00 та буде доступна для перегляду до 4 листопада 2019 (включно) в Центрі сучасного мистецтва (Івано-Франківськ, вул. М. Підгірянки, 23).

На відкриття виставки завітають і представники інших країн-учасниць проєкту, зокрема Жюльен Грассе, радник напряму Сучасного мистецтва, Фотографії та Дизайну Гренобльської Академії (Франція).  

Вхід безкоштовний.

У Франківську покажуть виставку триптихів, створених учнями з 5 країн 1

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: