fbpx

У Франківську презентують книжку Енцо Б'янкі "Ісус і жінки"

Культура 14:50, 03.02, 2021

Сьогодні в Івано-Франківську Центр СУА з жіночих студій Українського Католицького університету спільно із Івано-Франківською академією Івана Золотоустого та видавництвом “Дух і літера” презентують український переклад книжки Енцо Б’янкі “Ісус і жінки”.

Дебати про місце жінок у християнських громадах тривають у сучасному світі дедалі активніше, зазначають організатори презентації. Саме тому варто звернутися до книги Енцо Б’янкі, яка повертає сучасних християн до одкровення євангельської оповіді й показує Христа в товаристві жінок, пише РІСУ.

«Енцо Б’янкі, засновник і настоятель (до 2017 року) мішаної чернечої громади Бозе в Італії, наставник у Lectio Divina (божественному читанні Писання), як це практикує та навчає робити Передання, автор багатьох книг на біблійну й духовну тематику, досліджує Євангелія. Він стурбований тими засліпленнями, що й надалі тяжіють над міжстатевими стосунками в людських суспільствах та й у наших Церквах, — йдеться в анотації до видання. — Зосереджена на ставленні Ісуса до жінок, ця книга перевиховує наш погляд. Перечитуючи разом із Енцо історії зустрічі Ісуса з жінками у синоптичних Євангеліях, а особливо у Четвертому Євангелії, ми відкриваємо ту свободу, з якою ставився Ісус до соціальних та релігійних умовностей; той спосіб, у який він звільняє жінок від упереджень, що приписували їм підлегле та принижене становище. І під досвідченим духовним поглядом Енцо Б’янкі ці зустрічі особливо виявляють новизну християнства».

На сьогодні є змога краще усвідомити, що людство для самореалізації потребує того, щоб жінки були в ньому шанованими й цінованими, тобто щоб між чоловіками й жінками запанувала реальна співпраця на рівних, висвітлюють свою позицію організатори презентації. Зосереджена на ставленні Ісуса до жінок, ця книга запрошує безпосередньо перечитати історії зустрічі Ісуса з жінками у Євангеліях, а особливо у Євангелії від Йоана.

«Книга надає зримості цим жінкам, яких надихала енергія бажання, винахідливість любові, рішуча воля жити й давати життя», — пише у передньому слові до видання д-р Анн-Марі Пельтьє.

Погортати книгу можна тут.

Онлайн-трансляція презентації буде доступна у фейсбуці.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: