fbpx

У Франківську прозвучав невідомий Бортнянський

Культура 20:55, 25.10, 2021

В одному з кінотеатрів Івано-Франківська презентували музичний фільм про українського композитора “Невідомий Бортнянський”.

КУРС писав, що у Франківську покажуть фільм про віднайдені духовні твори композитора Дмитра Бортнянського

Складається він з п’яти концертів, кожен з яких триває в середньому 20 хвилин, повідомляє Суспільне.

Гроші на реалізацію проєкту надав Український культурний фонд. Вартувала музична стрічка 2 млн грн. Усі композиції у фільмі виконує івано-франківський камерний хор “Воскресіння”. Стрічку створили для того, аби популяризувати творчість українського композитора Дмитра Бортнянського, каже керівник проєкту Володимир Рудницький.

“Видати ці партитури, надати їх у загальний доступ, щоби в Інтернеті будь-яка людина могла зайти на сайт хору “Воскресіння”, скачати ноти, увімкнути запис, не тільки аудіо, а й відео”, — розповідає керівник проєкту.

У п’яти концертах стрічки йдеться про різні етапи життя композитора, зокрема дитинство, юність і зріле життя Дмитра Бортнянського. Під час кожного концерту музиканти використали різні музичні інструменти. Також фільм доповнили інтерв’ю, каже режисерка Любов Терлецька.

“У першому фільмі ви побачите скрипку, яка виконує, інтонує теми першого концерту, який буде презентований вже хором. І це немовби дитинство самого композитора, його перші роки життя. Наступний інструмент, який з’являється в нас, – це орган, який поєднує немов дві традиції – західну і східну, оскільки Бортнянський навчався в Італії”, — розповідає Любов Терлецька.

Музику до фільму писала композиторка Марія Яремак.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: