fbpx

У Франківську розпочався показ фільму "Будинок "Слово". Нескінчений роман"

Культура 14:10, 13.05, 2024

У неділю, 12 травня, в івано-франківському кінотеатрі “Мувіленд” відбулася прем’єра художнього фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”, пише КУРС.

На пресконференції перед прем’єрою актор Станіслав Сукненко, який у фільмі виконав роль Леся Курбаса, розповів, що робота над фільмом розпочалася у 2018 році. Перед тим, у 2017 році, вийшов документальний фільм “Будинок “Слово”.

“Нам було важливо показати цих людей живими людьми. Вони були молоді і такі, як ви. Вони закохувались. Вони віддавалися почуттям. Вони інколи були такими поганими хлопчиками і дівчатками. І в цьому фільмі є ось цей портрет людей, які дуже схожі на реальних. І для нас це було важливо, тому що це художній фільм, в документальному фільмі були трошки інші акценти”, – пояснює Сукненко.

Отже, “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” – це стрічка про життя письменників і поетів Розстріляного відродження у харківському будинку “Слово”. Кооперативний будинок “Слово” був збудований за наказом Сталіна у 1927 році. Туди заселили найвидатніших українських письменників та поетів. Їм надали комфортне житло, забезпечили побут, проте встановили над ними тотальний контроль.

“Будинок “Слово” – це такий унікальний експеримент, в якому радянська влада вирішила зростити в одному місці і зробити з надзвичайно талановитих людей тих, хто буде слухняно виконувати те, що їм скаже керівництво. Щоб зробити відбір, хто лояльний, а хто ні, кожна кімната в будинку “Слово” прослуховувалася. Це справжня така детективна історія, такий трилер”, – каже Сукненко.

Більшість героїв фільму – реальні письменники та поети. Вигаданим персонажем є письменник-сексот Володимир Акімов. Цей персонаж, за задумом творців фільму, є уособленням тих письменників, які працювали на режим і доносили на своїх.

“Зрозуміло, що це художній фільм, і тут є авторська інтерпретація образів. Але є люди, які ніколи не чули про цей будинок “Слово”, – розповідає Сукненко. – Як не дивно, після прем’єри в Києві до нас підходили люди і казали, що вони ніколи не чули про цю історію, ніколи не знали, що існував цей будинок, не знали, що така кількість творчих людей була страчена тільки через те, що вони не стали рупором радянської влади. А ті, хто зголосився працювати на радянську владу, стали відомими поетами, яких незабаром всі вивчали в школі. Згадаємо Тичину, згадаємо Сосюру та інших”.

На переконання Станіслава Сукненка, фільм має спонукати глядача вивчати історію Розстріляного відродження.

“Якщо фільм вас зацікавить, то є можливість дізнатися об’єктивну правду про героїв цієї картини. Тому що цей фільм – це інтерпретація авторів сценарію і режисера. А у вас буде можливість все-таки зрозуміти, що є правдою, що є вигадкою, що є міфом, що є легендою, а що є дійсністю”, – каже актор.

Керівник ГО “Івано-Франківська кінокомісія” Віктор Вінтоняк закликав глядачів приносити на покази українські книжки. Їх передадуть захисникам у рамках проєкту “Книги на фронт”.

В Івано-Франківську переглянути стрічку “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” можна в усіх трьох кінотеатрах: “Мувіленд”, “Л’юмєр” та “Космос”.

Нагадаємо, 16 травня в широкий кінопрокат виходить художній фільм “Обмін”, у якому зіграла акторка Франківського драмтеатру Надія Левченко.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: