fbpx

У Карпатах знайшли дві брили з петрогліфами. ФОТО

Культура 16:44, 20.06, 2020
НА ФОТО: Петрогліфи в Карпатах. Фото зі сторінки Василя Фіцака у фейсбуці

Камені із зображеннями знайшли на дорозі з полонини Глистовата в Перкалабу – це на кордоні з Румунією. Група туристів йшла незвичним маршрутом, де не було жодних стежок. Рухались за навігацією.

“Спочатку випадково знайшли один камінь з якимось містичним знаком. Потім за декілька метрів знайшли іншу брилу, де було вже більше цих знаків. Сказати точно, хто залишив і якого вони періоду, я не можу, бо не є спеціалістом у цій сфері. Але ці написи вразили нас. Ми зробили кілька знімків. Оглянули поверхнево. Це цікаво”, – розповів гірський рятувальник Василь Фіцак.

Туристи знайшли петрогліфи в Карпатах
Фото зі сторінки Василя Фіцака у фейсбуці

Історик та археолог Тарас Ткачук розповів Суспільному, що такі камені мають історичну цінність. Їх потрібно дослідити і зберегти. Поки що фахівець має дві версії походження цих наскельних зображень.

“Був у церкви такий період з восьмого по дев’яте століття – іконоборці. Потім їх заборонили, на них були сильні гоніння, вони ховалися по різних землях. Деякі історики вважають, що були вони в Карпатах і десь у наших землях. Не виключено, що це якраз зображення іконоборців.
Ще був другий рух в Х-XV століттях на Балканах – богоміли. Вони так само полюбляли різноманітні зображення на скелях. Чи зображували вони хрести – це питання. Але там є не тільки зображення хрестів. Наскільки я бачив по фото, то є ще зображення трохи інші”, – розповів Тарас Ткачук.

Петрогліфи в Карпатах
Фото зі сторінки Василя Фіцака у фейсбуці

Допис Василя Фіцака у фейсбуці про знахідку прокоментував також археолог і музикант Павло Нечитайло.

“Петрогліфи – дуже небезпечний матеріал для дослідження. Архаїчні, на наш сучасний погляд, зображення, які не перекриваються культурними шарами, важко датувати. Але тут ми бачимо в основному хрестоподібні зображення, що з великим відсотком вірогідності можна віднести до часів поширення і утвердження християнства в цих місцях”, – зазначив Нечитайло.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: