fbpx

У "Ваґабундо" - виставка неканонічної ікони

Культура 21:41, 30.06, 2020
НА ФОТО: фото Ростислав Шпук

Сьогодні у франківській галереї “Ваґабундо” презентували ікони  різьбяра з Луганська В’ячеслава Козака.

У своїх роботах митець проводить аналогії зі слов’янською чи, як він сам каже, протоукраїнською міфологією, її легендами, традиціями та інтерпретує артефакти XVII століття, пише Галка. Його інтер’єрні панно є у Національному морському музеї у Парижі – там він досліджував і відтворював дерев’яне оздоблення галеонів Франції.

“В капсулі мармуру причаїлася скульптура. В капсулі дерева – сакральний образ. В капсулі душі – наші відчуття й емоції. Подібно до того, як скульптор відсікає від глиби мармуру зайве, так і майстер дістає з дерев’яної колоди сакральний образ”, – описав В’ячеслав Козак свої роботи.

Представниця благодійного фонду “Право на захист”, співорганізаторка виставки Наталя Проскуренко зазначила, з Луганська вдалося привезти лише одну роботу.

“У нас була ідея привезти всі вироби, але це важко, бо з непідконтрольної території роботи могли не пропустити. Тому нині на виставці одна оригінальна ікона, а все інше – це інсталяції, фото ікон й відеоробота, в якій автор розповідає, як обирає деревину, як обробляє її, як готується до процесу. Він каже, що ці ікони не для церкви, не для канонічного використання, а для нього самого, адже зараз це єдине, що в нього залишилось. Завдяки цим виробам він переживає війну”, – пояснює Проскуренко.

Як зазначила організаторка виставки, В’ячеслав Козак вже давно хотів влаштувати показ робіт, але через брак фінансів і проблеми зі здоров’ям не вийшло. На непідконтрольній території виставляти ікони не хоче принципово.

Виставка триватиме в Івано-Франківську до 12 липня. Вхід вільний.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: