fbpx

У Єзуполі ремонтом зіпсували унікальну пам'ятку архітектури

Культура 19:17, 25.09, 2019

У селищі Єзупіль в Івано-Франківській області знаходиться палац графа Дідушицького, збудований у XIX столітті.

НА ФОТО: Палац графа Дідушицького, Єзупіль

Палац неодноразово змінював власника, сьогодні тут розміщається обласний дитячий психоневрологічний санаторій.

“Поїхав у Єзупіль (Івано-Франківська область) побачити цікаві пам’ятки, а побачив їх зіпсованими псевдоремонтами… Особливо вразило знищення вигляду унікального палацу Дідушицького XIX ст.”, – пише в групі  “Архітектура України” у фейсбуці Роман Гарасим і подає фото до ремонтів і теперішні.

У лютому 2018 року палац ще зберігав свою первісну архітектру, дерев’яні вікна та колористику. 

У Єзуполі ремонтом зіпсували унікальну пам'ятку архітектури 1

Пізніший ремонт уже взявся за пам’ятку. В ній почали заміну вікон на пластикові.

У Єзуполі ремонтом зіпсували унікальну пам'ятку архітектури 3

Тепер пам’ятка має такий вигляд.

У Єзуполі ремонтом зіпсували унікальну пам'ятку архітектури 5

Під час ремонту брутально втрутилися в конструкцію споруди.

Було – стало:

У Єзуполі ремонтом зіпсували унікальну пам'ятку архітектури 7
У Єзуполі ремонтом зіпсували унікальну пам'ятку архітектури 9

Капітальний ремонт покрівлі приміщення головного корпусу обласного дитячого психоневрологічного санаторію в селищі Єзупіль Тисменицького району Івано-Франківської області за кодом “капітальний ремонт і реставрація” у вересні минулого року замовив Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА. Роботи за 1 млн 021 тис. 409 грн виконало ТОВ “Добро-Будінвест”, йдеться на сайті закупівель. 

ТОВ “Добро-Будінвест”, фірма зі статутним капіталом у 1500 грн., зареєстрована у селі Братківці Тисменицького району. Учасник і переможець 44 закупівель, підписані контракти на понад 15 млн грн. З них 8,8 млн або 19 тендерів – Департамент будівництва та ЖКГ ОДА. 

Довідково. “На території бувшого маєтку Дідушицьких зараз санаторій. В головному корпусі (арка палацу) – житлові кімнати, в старому парку – сучасний монумент воїнам, що полягли тут в 1941-1945 роках, – пише сайт “Замки України”. – А ще – вали, в кілька рядів”.

Видання “Львівська газета” так розповідає про самого Дідушицького: “археолог, драматург, історик, літератор, міністр Галичини (1906-1907 рр.), містик-спіритуаліст, парламентарій (посол сейму у 1876-1909 рр.; 1900-1904, 1907-1909 рр. – віцепрезидент, 1904-1906 рр. – президент “Польського кола”), професор Львівського університету, публіцист, філософ”.

Кажуть, родоначальником Дідушицьких був легендарний лицар Гуйда, якого ще Данило Галицький одружив зі своєю племінницею, давши їй чималий посаг. Галичанин, отже, Войцех Дідушицький (13 липня 1848 – 23 березня 1909) казав: “Франц Йозеф є паном у Відні, а я – в Єзуполі”. І таки був паном – мав при палаці стайні і псарню, щоранку купався в Дністрі, а, приїжджаючи до Станіславова, наказував почту співати українських пісень.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: