fbpx

В Івано-Франківську стартував хоровий проєкт "Кирило Стеценко. Милість миру"

Культура 14:42, 09.12, 2022

До 140-ї річниці від дня народження геніального українського композитора Кирила Стеценка в Івано-Франківську реалізують новий мистецький хоровий проєкт “Кирило Стеценко. Милість миру”. За це взялися Івано-Франківське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки спільно з камерним хором “Воскресіння”.

“Кирило Стеценко. Милість миру” репрезентує шість творів знаменитого піснеспіву сакральної частини літургії, що виконується під час перетворення хліба та вина в тіло та кров Христа.

Сьогодні диво відбувається і з українським народом. Ми викристалізувались в єдину нескорену та незламну націю, грані котрої формує сила нашої боротьби та глибина історії, мови і культури! Музика Кирила Стеценка – українця, що 100 років тому створював національну скарбницю віддано і до кінця життя, покликана об’єднати нас духовно та укріпити наш дух. І диво нашої нації – бути собою – співаючи на величному шляху до власної мети“, – відмічають організатори.

Родзинкою проєкту стане презентація фільму про Кирила Стеценка та його хорові твори “Милість миру”. Сьогодні тривають хорові зйомки в шести старовинних храмах: костелі Внебовзяття Пресвятої Діви Марії в Золочеві, монастирі отців Василіян – Воздвиження Чесного Хреста Господнього в Бучачі, костелі Святого Антонія з Падуї в Збаражі, Домініканському соборі у Львові, церкві Святого Пантелеймона у Галичі та костелі Христа Царя в Івано-Франківську.

Проєктом “Кирило Стеценко. Милість миру” ми творимо українську культуру сьогодення“, – додають організатори.

Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Співфінансування відбувається за підтримки міського голови Руслана Марцінківа департаментом культури Івано-Франківської міської ради: директор департаменту – Надія Загурська.

Довідково:

Кирило Григорович Стеценко (1882-1922) – український композитор, хоровий диригент і громадський діяч, один із засновників Республіканської капели УНР, створеної для просування ідеї незалежної України та популяризації української музичної культури за кордоном. Входив до складу Собору, який проголосив створення Української Автокефальної Православної Церкви.

Стеценко – один з яскравих представників епохи українського музичного романтизму. В його доробку «Літургія Св. Іоана Золотоуста», «Всенощна» та «Панахида», присвячена пам’яті М. Лисенка, кантати, хори а капела і з фортепіанним супроводом та обробки українських народних пісень. А ще понад 30 солоспівів на слова українських класиків, музика до п’єс, опери, колядки та щедрівки.

Кирило Стеценко пройшов шлях від учителя гімназії і регента хору духовної семінарії до головноуповноваженого з організації музичних колективів УНР, що піклується про створення хорових колективів, водночас займаючись розробкою новітні освітніх програм українського національного спрямування. Він завжди ніс до людей розуміння краси і добра — того, що дає справжнє мистецтво.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: