fbpx

Відкрили онлайн-галерею про митців Гуцульщини

Культура 19:08, 07.04, 2021

В Україні створили першу онлайн-галерею про митців Гуцульщини – «Жити (з) мистецтвом».

Мета проєкту – винести на карту світу мистецтво гуцулів, показати органічний простір, у якому живуть і творять майстри.

Окрім того, це важливий інструмент, щоб урізноманітнити свої подорожі Карпатами, надихнутися та дізнатися, де живуть і що творять гуцульські майстри.

“Жити (з) мистецтвом — перша онлайн-галерея в Україні та Румунії про культуру гуцулів. Література, музика, візуальне та ужиткове мистецтво — такі 4 тематичні напрями розкриває наш проєкт”, – розповідають на його сторінці у фейсбуці.

Автори проїхали понад 800 кілометрів знайомими та незнайомими місцями Карпат. Побували в 40 локаціях, де живуть музиканти, різьбярі, ткалі та вишивальниці. Були організовані дві експедиції – з української та румунської сторони. Результатом експедицій стала онлайн-галерея, що міститиме карту з локаціями гуцульських майстрів.

Відкрили онлайн-галерею про митців Гуцульщини 1
фото з галереї

На початку квітня автори проєкту опублікують першу історію. Потім щотижня публікуватимуть історії про митців Гуцульщини. Загалом їх буде 40, інформує ШоТам.

Над проєктом спільно працювали три команди:

  • творча майстерня @К10street – творча Майстерня родом з Карпат. Займається створенням предметів сучасного ужиткового мистецтва та принтів: акварельні, діджитал ілюстрації та ліногравюри,
  • радіо Urban Space Radio, Франківськ,
  • партнери з Huțulii din România – фундація українських гуцулів у Румунії, спрямована на підтримання та збереження культурної спадщини гуцулів у Румунії.

Поки гори «димлять», поки десь з сосни зозуля нараховує солодкі літа, а на полонині Явірник сідає сонце — ми будемо закохувати тебе у рухи, у форми та кольори, обіцяють творці онлайн-проєкту. У вихор живих образів, змішаних з міфічною атмосферою Карпат. Зростаючи межи цих образів, місцеві творили й фіксували автентичний фольклор та етнографію краю. Картинами показували дух та характер верхів. Виставами та танцями, які змушують серце битися у ритмі зі стуками барток, — розказували про історію та щоденні пригоди. Власні переживання вкладали у витинанки.

“У нашій галереї знайдеш матеріали про гуцульський театр, створений Гнатом Хоткевичем, якому у 2010 виповнилося 100 років. Познайомимо з самобутньою мисткинею — Параскою Плиткою-Горицвіт. У нашому Інстаграм опублікували відео (https://bit.ly/3rB3Gcn), де чути голос Параски, який взято з фільму Павла Фаренюка «Світ Параски Горицвіт». Вона зуміла створити власний світ й дозволяла односельчанам занурюватися у нього та доповнювати. Закохувати. Чи може так звучати ще одна ціль проєкту? Впевнені, що так!” – інтригують автори.

Відкрили онлайн-галерею про митців Гуцульщини 2
На фото – Параска Плитка-Горицвіт

Проєкт відбувся завдяки грантовій підтримці від Європейського Союзу за програмою House of Europe.

КУРС писав, що у Франківську показали “Портрет на тлі гір” – фільм про Параску Плитку-Горицвіт

Також прикарпатська фотохудожниця Параска Плитка-Горицвіт увійшла до книжки про світову історію фотографії

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: