fbpx
 • Головна
 • Новини
 • Культура
 • Вісім прем'єр, 10 фестивальних премій, вистави на унікальних локаціях: Франківський драмтеатр підсумував сезон

Вісім прем'єр, 10 фестивальних премій, вистави на унікальних локаціях: Франківський драмтеатр підсумував сезон

Культура 17:55, 13.07, 2021

Івано-Франківський національний драматичний театр підсумував 82-й театральний сезон, який видався наймасштабнішим з усіх від часу незалежності.

“Ми підбили підсумки і… навіть самим важко повірити у те, що все це відбулося: 45 гастрольних вистав у 23 містах України: від Львова до Луганщини, від Києва до Одеси; 10 премій на 6 фестивалях; 8 прем’єр; 5 артистів театру отримали почесні звання; були 4 унікальні локації, які ми відкрили в якості наших нових театральних майданчиків; 3 національні і міжнародні проєкти”, – розповідають на сторінці театру в мережі.

Цього сезону Франківський драмтеатр багато працював у форматі “мандрівного театру”. Спочатку таке рішення було зумовлено карантином. А потім директор – художній керівник Ростислав Держипільський запропонував: “Театр завжди має бути “у зоні доступу”!”. Так і назвали сезон-2021.

Протягом усього першого місяця після відкриття сезону грали вистави у 10 містах і селищах Прикарпаття.

Вісім прем'єр, 10 фестивальних премій, вистави на унікальних локаціях: Франківський драмтеатр підсумував сезон 1
“Нація” у Чорнобилі

Далі гастролювали у прифронтовій зоні на Луганщині, у зоні відчуження у Чорнобилі та Прип’яті, де ще жоден театр не грав своїх вистав з часу Чорнобильської трагедії (вже 35 років). Там зіграли дві драми за творами Марії Матіос: “Солодка Даруся” і “Нація”.

Вісім прем'єр, 10 фестивальних премій, вистави на унікальних локаціях: Франківський драмтеатр підсумував сезон 2
Із “Солодкою Дарусею” в зоні війни

Найбільш гастролюючими виставами цього сезону були “Гуцулка Ксеня” (14 вистав), “Солодка Даруся” (9 вистав) і “Нація” (4 вистави).

Унікальні локації, які франківські актори вперше в Україні відкрили в якості нових театральних майданчиків:

Гора: на обсерваторії “Білий Слон” на вершині гори Попіван (Піп Іван), 2028 м, драма-реквієм “Нація”

Замок: на руїнах Пнівського замку, драма-концерт “Вигнані з раю” і dramma per musica “HAMLET”

Зона: у зоні відчуження перед Палацом культури “Енергетик” у Прип’яті, драма-реквієм “Нація”

Цех: у Механічному цеху ревіталізованого заводу Промприлад, dramma per musica “Romeo & Juliet”

Також Франківський “мандрівний” драмтеатр 82-го сезону зіграв у заповіднику-музеї Тобілевичів на хуторі Надія (поблизу м. Кропивницький), у селі Русів, у садибі Василя Стефаника, у Верховині на фестивалі “ВіА Карпатія”. “Так відновлюємо традиції “гуцульського мандрівного театру”, започаткованого Гнатом Хоткевичем 111 років тому”, – зазначають в театрі.

Фестивалі і премії:

 • III Всеукраїнський відкритий театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Казки України»: Вистава «Мене звати…» від Дитячої театральної майстерні при Франківському драмтеатрі. Премія у номінації «Відкриття фестивалю», спеціальна премія за режисерську роботу – Олексій Лейбюк.
 • Всеукраїнський театральний фестиваль ВересФест: премія у номінації “Найкраща чоловіча роль” – Олексій Гнатковський за роль Івана Синиці у мюзиклі “Гуцулка Ксеня”.
 • Всеукраїнський Фестиваль-Премія ГРА – вистава “Дванадцята ніч, або Що захочете!” (режисер Олексій Гнатковський). Перемога у номінації «Найкраща пошуково-експериментальна вистава».
 • Премія Українського культурного фонду – проєкт “КОЛО-БО-РАЦІО!”: вистава “Навіщо Лемуру Хвіст Чупакабри? (режисерка Роза Саркісян). Перемога у номінації ”Проєкт року у сфері інклюзивного мистецтва”.
 • Фестиваль “Імпреза над Латорицею” (м. Мукачево) – вистава “Україна в огні” (режисер Олексій Лейбюк) від Дитячої театральної майстерні при Франківському драмтеатрі. Тут премії у чотирьох номінаціях: “Краща вистава фестивалю”, “Кращий акторський ансамбль”, “Краща роль другого плану” – Ольга Держипільська, “Голос фестивалю” – Ірина Шегеда.
 • Всеукраїнський театральний фестиваль МОЛОКО, премія Гран-Прі за виставу “Нація” (режисер Ростислав Держипільський).

Почесні звання цього сезону отримали: Тетяна Гірник – заслужена артистка України, Мирослава Полатайко-Гусак – заслужена артистка України, Євгеній Холодняк – заслужений артист України, Богдан Ткачук – заслужений діяч мистецтв України, Любов Ніколаєнко – народна артистка України.

Вісім прем'єр, 10 фестивальних премій, вистави на унікальних локаціях: Франківський драмтеатр підсумував сезон 3
Володарі почесних звань сезону

Прем’єри сезону:

МАДАМ ЕЛЕН (фантастичне розслідування на основі реальних подій, реж. Жюль Одрі)

НАВІЩО ЛЕМУРУ ХВІСТ ЧУПАКАБРИ? (інклюзивний мюзикл для сімейного перегляду, реж. Роза Саркісян)

ЕДІП (трагедія, реж. Андрій Приходько)

ГОГОЛЬ-КАБАРЕ (фрікнута комедія, реж. Жюль Одрі)

GOLDEN CHICK (мюзикл для сімейного перегляду, реж. Ростислав Держипільський)

ROMEO & JULIET (dramma per musica, реж. Ростислав Держипільський)

ЛЮДИНА З ДОВГОЮ ТІННЮ (сюрреалістична драма, реж. Назарій Панів)

ГУЦУЛЬСЬКЕ ВЕСІЛЛЯ (вистава-реконструкція, реж. Ростислав Держипільський)

Вісім прем'єр, 10 фестивальних премій, вистави на унікальних локаціях: Франківський драмтеатр підсумував сезон 4
Директор і режисер Ростислав Держипільський

Проєкти:

 • Міжнародний проєкт «Хлібом-сіллю» – результат копродукції з Театром імені Гелени Моджеєвської у Лігниці (Польща) – короткометражний фільм на тему подолання стереотипів та хибних уявлень про українську еміграцію до Польщі;
 • Інклюзивний проєкт “КОЛО-БО-РАЦІО!” за підтримки УКФ – інклюзивний мюзикл для сімейного перегляду “Навіщо Лемуру Хвіст Чупакабри?” (реж. Роза Саркісян) за участю акторів театру та людей з інвалідністю;
 • Міжнародна резиденція британської режисерки Андреа Ферран (м. Лондон) в рамках проєкту Taking the Stage 2.0 за підтримки British Council Ukraine i ГОГОЛЬFEST.

“Ми почали і завершили цей сезон високо в горах – просто неба! Адже театр не має бути обмеженим стінами і стелею. Театр має виходити за межі. І ось, попри усі обмеження цього буремного часу, нам вдалося зробити більше, ніж ми могли коли-небудь уявити. А ще ми завжди кажемо: “Далі буде…”. І це не залишає нам шансів зупинитися. Тому йдемо вперед! Далі буде…” – попрощався Франківський драмтеатр з глядачами до наступного сезону.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: