fbpx

"Особистості": Данило Книшук створив скульптурний портрет Степана Пушика

Культура 19:27, 23.08, 2020

Близько 30 відомих і талановитих українців відтворені у скульптурному портреті в артпроєкті “Особистості” українського скульптора Данила Книшука.

Данило Книшук родом з Прикарпаття. Всеукраїнський проєкт “Особистості” започаткував трохи більше п’яти років тому. “Це не просто скульптури, а зображення глибини та духовності тих, хто залишив свій слід в пам’яті людей”, – казав скульптор під час презентації проєкту у Франківську в лютому цього року.  

Відтоді галерея відомих постатей поповнилася ще одним портретом. Погруддя письменника, етнографа Степана Пушика скульптор завершив цими днями.

"Особистості": Данило Книшук створив скульптурний портрет Степана Пушика 1

“Я б назвав Його Вільний духом! Надзвичайно оптимiстичний, з живим iскристим поглядом, веселий, активний, жартiвливий, життерадiсний. Вiн володiв даром справжнього лiдера запалювати в людських серцях вогонь, душевну пiднесенiсть, окриленiсть, закохував у велич карпатських просторiв… Таким я його запам’ятав. Знаковою особистiстю!

Мене пройняла туга за народ, який вiн безмежно любив і виразив це у вiршi “Грудка України”. Цей вірш надихнув мене на створення скульптурного образу. Це бiль та важка правда, яка прийняла форму. Наш прикарпатський Геній. Степан Григорович Пушик”, – презентував роботу Данило Книшук у фейсбуці.

"Особистості": Данило Книшук створив скульптурний портрет Степана Пушика 2

Скульптор має в планах створити ще близько 30 портретів прикарпатців із різних галузей. Зокрема, історика Володимира Грабовецького. “Цей край варто відчути”, – вважає він.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: