fbpx

Вистава із заплющеними очима: франківський театр ляльок готує інклюзивну постановку

Культура 19:10, 06.09, 2021

Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки розпочав інклюзивний проєкт «Шосте чуття. Вистава театру відчуттів». У його межах покажуть виставу з урахуванням сприйняття незрячих та слабозорих глядачів. Відчути її зможуть і нормотипові люди – їм запропонують одягнути маски для сну. 

За драматургічну основу вистави взято історію «Хто росте в саду» сучасної української письменниці Катерини Міхаліциної. Її головний герой – Соловейко, який шукає прихисток, адже незабаром настане люта зима. Птах дізнається про теплі краї і летить в Африку. Але і там йому сумно, тому він повертається додому, в Україну, і виявляє, що вже настала прекрасна і тепла весна. Зміну пір року глядачі зможуть відчути всіма сенсорними системами.

Вистава із заплющеними очима: франківський театр ляльок готує інклюзивну постановку 1

Над постановкою працює київська режисерка Катерина Лук’яненко. Із акторами театру ляльок вона вже провела низку тренажів. Репетиції відбуваються із пов’язками на очах. Крім того, театрали виходять у місто із заплющеними очима, щоб максимально зрозуміти, як сприймають світ незрячі люди.

«Аксіомою вважаються п’ять чуттів сенсорної системи: зір, нюх, смак, слух, тактильні відчуття. Ми хочемо запропонувати нашим глядачам пережити шосте чуття. Хтось називає шостим чуттям інтуїцію, для мене це емпатія, внутрішнє відчуття іншої людини, – розповідає Катерина Лук’яненко. – У виставі будуть задіяні тактильні відчуття, ми будемо торкатися глядачів, пропонувати їм щось скуштувати, буде багато різних запахів, музичних інструментів».

Прем’єра вистави запланована на 1 жовтня.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. 

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: