fbpx

Виставка "Болото" запрошує франківців до дискусії про місто, владу і культуру

Культура 20:17, 24.05, 2021

«Ініціатива ЦСМ – Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська» відкриває серію виставок сучасного мистецтва в рамках проєкту “Болото”. Кожна з виставок присвячена окремому блоку проблем і буде супроводжуватися додатковими заходами – лекціями, екскурсіями, круглими столами, майстер-класами.

Мета проєкту “Болото” концептуальна: ініціатори хочуть спровокувати суспільну дискусію про стосунки минулого і теперішнього, культури і влади, мистецтва і грошей в просторі між двома Бистрицями, який за три з половиною століття перетворився з болота на місто Станіслав/Івано-Франківськ. Але чи не забагато “болота” лишається за урбаністичними декораціями?

“Місце і місто, природне і побудоване, хтонічне і раціональне. Географія і ландшафт формують виняткову особливість місць, а тому й людських надбудов, що там виникають. Подібно і Станислав/Івано-Франківськ. Місто, що омивається двома чистими гірськими річками і яке від народження увібрало в себе болотяне і княже. У межах двох сіл – Заболоття та Княгинин – було сформовано життєвий простір, в якому ми сьогодні живемо. Люди старшого віку ще добре пам’ятають, скільки боліт було навколо умовного центру міста. Тривалий період дух болота був визначальним в атмосфері міста, і не тільки через запахи, кумкання жаб і нашестя комарів, але й через політику та відсутність високої культури. І лише зрідка (про це можна сперечатися) справді княже брало гору над болотяним. Історія нашого міста – це своєрідне перетікання двох начал: замуленого і відчеканеного. Чи можливо позбутися невизначеності багна й почати робити життя дзвінкішим, насиченим, яскравішим?” – пишуть ініціатори в анонсі виставки, пояснюючи свої мотиви.

Відповіді на ці питання шукатимуть крізь призму мистецтва: виставка стане експериментом, який з’ясує дослідницький потенціал сучасного мистецтва для міського середовища.

Перша виставка і перша тема – влада і болото. У музеї мистецтв Прикарпаття 29 травня о 15.00 будуть міркувати на такі теми: “Навіщо культура? Мистецький процес – ілюзія чи завуальована реальність? Чи потрібно місту (області, регіону) музей сучасного мистецтва? Українські художники на світовій сцені маргінали чи невдахи (а у місті)? Колекціонування мистецтва – навіщо це, для кого? Молоде місто може бути законодавцем мод чи лишень споживачем трендів?”.

Запрошуються до участі всі зацікавлені (за вартість квитка у музей), а також фахівці, співчуваючі, байдужі та клерки від культури. Явка чи неявка свідчитимуть про роль Княгинина та Заболоття у формуванні genius loci.

Графік:

– Музей мистецтв Прикарпаття (майдан Шептицького)
25.05-30.05
Олесь Базюк, Володимир Гуліч, Віталій Грех, Софія Двояк, Микола Джичка, Анатолій Звіжинський, Андрій Єфіменко, Настя Лойко та Ріта Новак, Ростислав Котерлін, Володимир Лукань, Єлизавета Матюшенко, Михайло Стецик, майстерня Яреми Стецика, Ольга Трегубова

– Підземний перехід «Ваґабундо» (Пилипа Орлика, 7)
9.06-16.06
Александра і Александер Кроліковські, VJ GlowNyzova

– Art Gallery (Низова, 6)
16.06
Богдана Комарніцька

– Галерея «Детектор» (Сахарова, 23)
15.06-27.06
Юрій Бакай, Маріанна Глинська, Наталія Лісова, поп-група «Рапани» (Стас Волязловский, Семен Храмцов за участі ArtZebs), Михайло Маркін, Дмитро Петрина, Марія Русінкевич, Олеся Саєнко, Софія Мельник, Synchrodogs

– Галерея «Асортиментна кімната» (Січових стрільців, 15)
8.07-23.07
Яна Гетьман, Зоряна Козак, Ольга Кукуш, Ганна Сергеєва, Вікторія Черняхівська, Ярослав Яновський

Міський простір
дати акцій повідомлятимуться додатково
Всеволод Бажалук, Марта і тато, Софія Мельник

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: