fbpx

З актуальними ілюстраціями вийшов роман "Московіада" Юрія Андруховича

Культура 11:38, 04.05, 2023

У львівському Видавництві Старого Лева вийшов один із перших романів франківського письменника Юрія Андруховича “Московіада”. Актуальний в час російсько-української повномасштабної війни текст отримав так само актуальні ілюстрації.

“Московіаду” Андруховича у ВСЛ ілюструвало Art Studio Agrafka.

Ілюстрацій до роману Московіада Юрія Андруховича

“Московіада” — один зі знакових романів відомого українського письменника Юрія Андруховича — насичена і гротескними й сюрреалістичними моментами, і тогочасними реаліями, які супроводжували розпад комуністичної імперії. Написаний понад тридцять років тому — 1992 року, — роман досі зачаровує блискучим стилем та карнавальним настроєм, а також видається надзвичайно актуальним тепер, під час повномасштабного нападу Росії на Україну — і остаточного розпаду імперії, свідками якого ми станемо, анонсують перевидання у ВСЛ.

З актуальними ілюстраціями вийшов роман "Московіада" Юрія Андруховича 1

Нагадаємо, Андрухович отримав Премію Гейне-2022 від Дюссельдорфа

Юрій Андрухович – засновник поетичної групи Бу-Ба-Бу, автор прозових творів “Рекреації”, “Московіада”, “Перверзія”, акустичного роману “Радіо Ніч” тощо.

У 2014 році він став професором славістики та центральноєвропейської літератури імені Зігфріда Ансела в Університеті Гумбольдта в Берліні.

Водночас нещодавно Юрій Андрухович потрапив у скандал: він взяв участь у публічній дискусії про війну з росіянином Михайлом Шишкіним на норвезькому фестивалі.

Українці розкритикували автора у соцмережах, однак Андрухович заявив, що інколи потрібно робити винятки, адже Шишкін понад 20 років живе за кордоном і не підтримує війну. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: