Сьогодні міська рада Івано-Франківська прийняла бюджет на 2022 рік. Дохідна частина бюджету становить 4 062 319 000 гривень, видатки – 4 161 699 000 гривень.
Найбільше депутати заклали на освіту – 2 мільярди гривень, з них 1,2 млрд гривень – це оплата праці освітянам, комунальні послуги та енергоносії – майже 259 млн грн.
Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради отримало майже 700 мільйонів гривень. З них 91 млн грн передбачили на будівництво моста через Бистрицю Солотвинську, зокрема 71 млн грн – на розв’язку, 15 млн грн на під’їзну дорогу та 5 млн грн – на сам міст.
Також по 10 млн грн передбачили на будівництво дитячого садка в Крихівцях та школу в мікрорайоні Опришівці. На що УКБ має витратити ще 400 млн грн, не пояснили: вказали лише, що гроші підуть на «реалізацію інших заходів щодо соціально-економічного розвитку територій».
Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради отримає майже 150 млн гривень, з них 63 млн грн – заробітна плата. У видатках виконкому передбачено 30 млн грн на Муніципальні формування з охорони громадського порядку, майже скільки ж окремо на утримання КП “Муніципальна інспекція “Добродій” та майже 11 млн грн – на програму розвитку комунального підприємства “Франківськ АГРО”.
На Управління охорони здоров’я міськрада виділила майже 94 млн грн, Департамент соціальної політики – майже 207 млн грн. Тут варто зазначити, що замість виплат з міського бюджету за програмою 75+ цього року планують виділити кошти на підтримку індивідуального опалення. На ці витрати заклали всього 2 млн грн.
Служба у справах дітей отримає 6,5 млн грн. Департамент культури – майже 171 млн грн, з них майже 103 млн на зарплату. Всього мільйон гривень заклали на поточний ремонт будинків культури по селах Івано-Франківської ТГ.
На Департамент молодіжної політики та спорту наступного року передбачили 40,6 млн. З них 30 млн грн на – підтримку “спорту вищих досягнень та організацій”. З цих 30 мільйонів 25 підуть на підтримку МФК «Прикарпаття».
«Минулого року 50 млн на спорт було – цього року на спорт 40. Ми говорили про те, щоби об’єднувати деякі клуби у федерації і зменшувати фінансову підтримку», – зазначила під час доповіді заступниця міського голови Вікторія Сусаніна.
Департамент інфраструктури, житлової, комунальної політики та благоустрою отримає 272 млн грн. З них 194 млн грн на організацію благоустрою населених пунктів та 60 млн грн на внески до статутного капіталу КП «Електроавтотранс».
Департамент благоустрою отримає 62 млн грн. Половину має витратити на організацію благоустрою, ще 18 млн – на збільшення статутного капіталу КП «Міська ритуальна служба».
На Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради передбачили 108,5 млн грн, з яких 83 млн грн – внески в статутний фонд ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго”.
Управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради отримає 93,5 млн грн. Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради – 22 млн грн.
Скільки ж отримав і Департамент стратегічного розвитку, цифрових трансформацій, роботи із засобами масової інформації, комунікації з мешканцями Івано-Франківської міської ради. З них майже 4 млн грн піде на зарплату працівників департаменту, 700 тисяч – на відзначення свят.
Левову частину грошей, майже 13 млн грн, витратять на фінансову підтримку засобів масової інформації, фактично – на рекламу міської влади у місцевих ЗМІ, ще 3 млн грн – на «інші заходи у сфері засобів масової інформації». Але це ще не все. Ще 6,5 млн грн на піар заклали у видатках фінансового управління на фінансування підпрограми «Доступ громадян до публічної інформації органів місцевого самоврядування міста Івано-Франківська». Ця програма передбачає також онлайн-трансляцію сесій та забезпечення випуску додатку «Вісник Івано-Франківської міської ради».
Департамент інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради отримає лише не цілих 12 млн грн, Департамент комунальних ресурсів Івано-Франківської міської ради – 15,5 млн грн, ЦНАП – 23 млн грн, фінуправління – 170 млн грн.
З переваг бюджету на наступний рік варто відзначити, що міськрада збільшила фінансування бюджету участі з 18 до 30 млн грн.