fbpx

Алкоголь злетить в ціні: що і коли подорожчає

Економіка 10:44, 06.12, 2021
НА ФОТО: Пиво, вино і горілка - найпопулярніші алькогольні напої в Україні. Фото unsplash.com

Ціни на алкоголь в Україні зростуть з січня 2022 року. Верховна Рада прийняла законопроєкт №5600, який передбачає нові правила розрахунку пивного акцизу, який буде спиратися на кількість етилового спирту в напої.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Першим напоєм, який подорожчає, буде пиво. Воно оподатковуватиметься за ставкою 59,82 грн за 1 л етилового спирту, який витратили на його виробництво.

Зараз в країні діє податок у розмірі 2,78 грн за літр пива незалежно від міцності.

Пиво міцністю 4% подешевшає на 39 копійок, а те, що міцніше 8%, – подорожчає на 2 грн 1 копійку.

Для інших видів спиртних напоїв акцизний податок (непрямий податок, що накладається в момент виробництва на товари масового споживання всередині країни) буде підвищений на 5%.

“З 2019 року відповідно до цього положення ставки податків не переглядалися, а ставки акцизного податку на алкогольні напої не переглядалися з 2017 року. Окрім того, поточна економічна ситуація вимагає перегляду підходів до справляння окремих податків”, – умотивували подорожчання в Пояснювальній записці до закону.

Виручені від збільшення оподатикування алкогольнеих напоїв гроші планують направити на забезпечення мобілізації фінансових ресурсів до бюджетів різних рівнів у достатньому обсязі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: