Наприкінці 2020 року у центрі Івано-Франківська відкрилося оновлене відділення Банку Львів — сучасний офіс з великими світлими вікнами на Бельведерській, 32-а.
Відділення майорить логотипами з левами, дизайнерське приміщення з світлим мінімалізмом форм та атмосферність львівських просторів викликало неабияку цікавість.
Ми пішли у розвідку і зустрілися з представниками Банку Львів — Тетяною Іваночко, заступницею начальника відділення банку в Івано-Франківську та Ігорем Бабаком, регіональним менеджером, щоб за чашкою кави обговорити, яким чином Банк Львів сприяє малому та середньому бізнесу Прикарпаття.
Розмовляємо про банк та особливості його позиціонування з Ігорем Бабаком.
– Ігоре, коли говорите про Банк Львів — це про що? Хто він такий?
А знаєте — це точно не банально про місце роботи, це скоріше — про спільноту і постійне прагнення ставати кращими. Банк Львів — це західноукраїнський банк, який вже 30 років вибудовує комунікацію дуже локально і прицільно. Зараз наш банк представлений у Львові та області, в Івано-Франківську, Рівному, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, і в Києві маємо відділення. Загалом 21 відділення — впевнена географія для банку, що останні три роки особливо шалено розвивається. Ми банк для тих, хто прагне більшого! До речі, банк — локальний, а інвестиції 100 % іноземні, маємо акціонерів з Ісландії та Швейцарії, а керівництво банку — практики банківської справи міжнародного рівня.
– Знаємо, що вже зараз співпрацюєте з найбільшими бізнесами регіону. А чому Івано-Франківськ? Чим місто та область приваблюють ваш банк?
Будьмо відвертими, Івано-Франківськ і область зараз показують шалені показники інвестиційного росту, велика кількість бізнесів відкриваються тут, добре розвивається туризм та готельний бізнес, є гарний потенціал для сільського господарства. А Банк Львів є передусім банком для малого і середнього бізнесу, ми підтримуємо підприємців, які впевнено ведуть свій бізнес та готові розпочати партнерські відносини з європейським банком.
– Наскільки активно бізнес зараз шукає можливості фінансування і чи надаєте перевагу тій чи іншій галузі бізнес-діяльності при виборі клієнта?
У нас немає галузевих переваг, ми пропонуємо унікальні фінансові рішення для кожного бізнесу, галузі — все залежить від специфіки сфери та потреб підприємця. У нас є клієнти практично з усіх секторів: аграрний бізнес, зелений туризм, виробництво, послуги, торгівля. Кредити надаємо і для купівлі обладнання, і на поповнення обігових коштів. Варто зазначити, що потреба на партнерські відносини “клієнт-банк-клієнт” є завжди, тому пошук фінансування – це часто не тільки про гроші, це про оптимальне та вигідне рішення, про людські відносини. Зараз можу з упевненістю сказати: Банк Львів пропонує дефіцитний продукт — чесні партнерські відносини. І так, український бізнес досить часто звертається до банків щодо позик, інвестицій. А зараз існує тенденція вибору, коли банк має стати бізнесу партнером, це і пропонуємо ми — індивідуальний підхід, чесність в комунікації, взаєморозуміння.
– Гаразд, але поясніть, чому підприємець має піти саме у Банк Львів, а не в інший великий банк?
Хочеться відповісти максимально лаконічно, майже як слоган: швидко, комплексно, індивідуально. Дійсно, сильною перевагою Банку Львів можу назвати оперативність у прийнятті рішень. Для бізнесу такий критерій як швидкість — критично важливий аргумент! Та й для фізичних осіб, повірте, в час постійного руху і змін — час дорівнює гроші. Безперечно, завдяки оперативності і своїй локальності ми можемо конкурувати з іншими банками, які, наприклад, мають більшу географію присутності. Наша локальність — це можливість проявити особливості кожного клієнта — ми розуміємо середовище, приїздимо до кожного клієнта на місце ведення бізнесу, спілкуємося, аналізуємо потреби і можливості. Як результат — оптимальне фінансове рішення, а не просто гроші. Ми чесно говоримо про ризики та дивимося на співпрацю з позиції підтримки.
– Мабуть, буде доречним запитати, як COVID-19 та пандемія вплинули на діяльність банку, що змінилося, зокрема, у комунікації з клієнтами?
Будь-яка криза несе великі виклики. Але поруч з труднощами з’являються і нові можливості. 2020-й рік для банку був важливим, ми вкотре переконалися, що команда співробітників банку та клієнтів — це спільнота, яку не так просто зрушити зі шляху. Так, в час карантину та різкого замороження бізнесу ми багато спілкуємося з клієнтами, постійно на телефоні — запитуємо, як йде бізнес і яка підтримка потрібна від нас. Звісно, приймаємо спільні рішення — реструктуризовуємо кредити, надаємо кращі партнерські умови, відтермінування.
Так, варто відзначити, що Банк Львів має серйозну карту партнерів серед фінансових міжнародних фондів, які забезпечують довгострокове фінансування банку. Це німецький банк розвитку, KfW, Німецько-Український Фонд, NEFCO, ЄБРР, USAID, Фонд «Зелений для зростання» (GGF) та інші. Зобов’язання перед Банком Львів від європейських інвесторів та кредиторів становлять майже 50 мільйонів євро.
Неодноразово ці установи наголошували на позитивній динаміці розвитку Банку Львів, оцінювали рівень його надійності як високий. Цьогоріч Банк Львів став одним із 20 провідних банків, які формують Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб (UIDR). Це, знову ж таки, показник надійності та довіри клієнтів. Та й кредитний рейтинг Банку Львів є впливовим — uaA+ (за даними рейтингового агентства «IBI-Rating» станом на листопад 2020 року). А ще — Банк Львів є першим комерційним банком, що став учасником державної програми доступні кредити 5-7-9%, і зараз, до речі, утримує першу позицію в Західній Україні по сумах та кількості профінансованих бізнесів на дуже вигідних умовах.
Текст: Мар’яна Цимбалюк
Фото: Наталія Чопова
ПРОМО