fbpx

Бізнес Асоціація Івано-Франківська закликає мерію повернутися до ідеї індустріального парку

Економіка 13:05, 28.11, 2022

Індустріальні парки у промислових зонах міста в БАІФ вважають ключовим інструментом економічного розвитку міської громади, «інвестиційними якорями території», які будуть стратегічно важливими для післявоєнної відбудови держави.

Про це йдеться у зверненні Бізнес Асоціації Івано-Франківська (БАІФ) до міської ради.

«Ігнорування в цей час такого напрямку може виявитись дуже недалекоглядним та створити для міста в майбутньому вкрай негативні наслідки. Щоб створити сильну модель розвитку, необхідно поєднати регіональну спроможність з можливостями на майбутнє… Звертаємось до міської ради невідкладно продовжити роботу з пошуку нових ділянок промислового призначення та запуску процедури заснування у місті індустріального парку. В свою чергу ми, як Бізнес Асоціація, зробимо все можливе для залучення в місто нових інвестицій та суттєвого зростання економіки», – закликають міську владу підприємці.

ЩО ПЕРЕДУВАЛО. 18 листопада на позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати розглядали питання про передачу в оренду понад 40 гектарів у промисловій зоні Хриплина терміном на 25 років для встановлення сонячних станцій. На сесії виступив представник БАІФ Віктор Вінтоняк.

«БАІФ – це понад 45 учасників, які представляють підприємства Івано-Франківська, це найбільші платники податків, більше як 3000 робочих місць… Асоціація виникла на заклик міського голови про розробку стратегії розвитку міста. Ми уклали з міською владою меморандум про співпрацю… Розглянувши і обговоривши стратегічні напрямки розвитку міста, ми вважаємо і просимо вас підтримати ідею розвитку індустріальних зон і парків. Ми просимо зняти питання передачі землі у Хриплині, оскільки бачимо іншу модель розвитку цієї території – створення індустріального парку на цій ділянці. Це дуже важливий елемент розвитку, який став би гарним сигналом для інвесторів, для інвестиційної привабливості нашого міста. На жаль, у нас є історія невдалих спроб приходу в місто транснаціональних компаній, які зрештою не змогли знайти тут відповідні промислові майданчики. Тому ми просимо розглянути можливість ухвалити більш стратегічне рішення (для цієї території, – ред.), ніж заради разової вигоди – про передачу ділянки під сонячну станцію. Просимо вас дивитися трохи далі…» – закликав Віктор Вінтоняк франківських депутатів.  

Пропозицію БАІФ підтримали деякі депутати міської ради. Так, Мар’яна Вершиніна зауважила, що територія Хриплинської промзони має стратегічну цінність і здатна принести громаді значно більше вигод у випадку створення там індустріального парку. На переконання депутатки, парк – це нові робочі місця, суттєві надходження в міський бюджет і розвиток і Хриплина, і всієї міської громади. Встановлення сонячних панелей на такій цінній ділянці стратегічним рішенням вважати не можна, наголошує Вершиніна. Депутатка також звернула увагу, що проєкт рішення не оприлюднювався напередодні сесії і не обговорювався з громадою.

“Після 24 лютого були десятки запитів про релокацію до Івано-Франківська від різних бізнесів. На жаль, в Івано-Франківську для достатньо серйозного бізнесу, який може запропонувати місту сотні, а то й тисячі робочих місць і розвиток відповідної інфраструктури, місця не знайшлося, – підтримав колегу депутат Олексій Петечел. – Оренда землі – так, це прогнозований, але невеликий дохід, а індустріальний парк – це серйозний мультиплікатор для доходів бюджету… Зараз ми закриваємо цю ділянку на 25 років від будь-яких змін і в перспективі не зможемо рухатися далі й не будемо мати що запропонувати інвесторам. І що буде далі? Будемо на МАФах і дрібному бізнесі заробляти гроші?”. 

“Інвестиційна привабливість нашого міста від цього буде дуже сильно залежати… Наявність бодай концепції парку та проєктних робіт в ціьому напрямку. Подивіться, будь ласка, на сусідів. За минулий тиждень – два індустріальні парки зареєстрували в Чернівцях. Цього тижня – Тернопільський індустріальний парк. Громади довкола Львова скасували плату за землю – тільки приходьте і будуйте, лиш розміщайте виробництва. Бо не є стратегічним джерелом для бюджету орендна плата за землю… Я прошу подумати трошки ширше і на майбутнє», – додав Віктор Вінтоняк.

ЩО ВИРІШИЛИ. Пропозицію відкласти й доопрацювати рішення більшість обранців не підтримала й проголосувала за передачу в оренду 42 га Хриплинської промзони під сонячні станції. Свою позицію депутати мотивували тим, що сільська громада підтримує саме будівництво сонячних станцій.

У БАІФ закликали міську владу продовжити роботу із заснування індустріального парку в місті, виділити нову земельну ділянку промислового призначення та передбачити відповідне фінансування для підведення необхідних комунікацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майбутнє промзон: коли на Прикарпатті запрацюють індустріальні парки.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: