fbpx

Через заборгованість із зарплати розглядають об'єднання Обласної інфекційної лікарні з іншими медзакладами

Економіка 14:28, 13.11, 2022

Медзаклади Івано-Франківщини боргують 13 млн 481 тис. грн зарплати своїм працівникам станом на початок листопада 2022 року. З них 3 млн 303 тис. грн — заборгованість з виплати заробітної плати медикам Обласної інфекційної лікарні. За дев’ять місяців у медзакладі через це скоротили та оптимізували 36 працівників.

Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Ігор Дмитренко на минулій сесії обласної ради.

“Загалом є у нас дев’ять лікувальних закладів. Там — і первинна ланка, і лікувальні медустанови іншого підпорядкування, тобто територіальних громад. Загальна заборгованість по області складає 13 млн 481 тис. грн по всіх лікувальних закладах”, — каже Дмитренко.

З його слів, пише Суспільне, причина заборгованості виплат в обласній інфекційній лікарні полягає у тому, що це монопрофільний заклад і через зменшення захворюваності на коронавірус у ньому менше пацієнтів.

КУРС писав, що медики обласної інфекційної лікарні вийшли на протест через заборгованість із зарплати

Про закриття обласної інфекційної лікарні зараз не йдеться. Натомість, каже Ігор Дмитренко, розглядають можливість об’єднання кількох медзакладів у Центр інфекційних та небезпечних захворювань.

“Зараз ми це питання розглядаємо, вивчаємо кількість спроможних і неспроможних лікувальних установ. Після того винесемо рішення на комісію та на сесію обласної ради”, — розповідає Ігор Дмитренко.

Голова профільної комісії з питань охорони здоров’я Андрій Яворський каже, що про недофінансування медичних закладів області було відомо ще на початку року.

“Якщо ми говоримо про обласні заклади, то ми чітко знали, що на 68 млн грн було менше фінансування, ніж у 2021 році. Заборгованість складає значно більше, ніж сьогодні озвучили. По стоматологічній допомозі не буде вистачати понад 3 млн грн. По інфекційній лікарні — це на сьогодні така заборгованість. До кінця року вона буде іншою. Так само й в інших медзакладах”, — розповів Андрій Яворський.

За його словами, головні лікарі шукають шляхи оптимізації – відпускають працівників у відпустки без збереження зарплати, у такий спосіб не показуючи заборгованість.

Керівник медичної комісії каже, що Національна служба здоров’я України повною мірою розрахувалася із медзакладами обласного підпорядкування за надані послуги. Щоб виправити ситуацію в обласній інфекційній лікарні, потрібно шукати шляхи для залучення грошей у цей заклад.

КУРС писав: Заборгованість із зарплати лежить на керівництві медзакладу, – НСЗУ про Обласну інфекційну лікарню у Франківську

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: