fbpx

Медики обласної інфекційної лікарні вийшли на протест через заборгованість із зарплати

Економіка 11:35, 07.11, 2022

Від серпня медичні працівники Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні не отримали заробітої плати в повному обсязі. Їм виплачували від 1000 до 3000 гривень.

7 листопада біля лікарні зібралися медики, незадоволені таким становищем. За чотири місяці роботи одна з медпрацівниць Галина Гуменяк загалом отримала 7000 гривень. Хоча місячна зарплата медсестри має становити 13 000 гривень без урахування податків, розповіла жінка «Галці».

Медики кажуть, що появу боргів людям керівництво не пояснює. Також працівники зверталися у Пенсійний фонд, де їм сказали, що від липня лікарня не сплачувала відрахування.

Головна бухгалтерка інфекційної лікарні Зоряна Ткачук, що прийшла на протест, спробувала пояснити: за липень медзаклад отримав від держави 1 800 000 гривень і ще 700 000 гривень за лікування хворих. Цього замало. «Закладу не вистачає фінансування, яке має становити близько 4 млн грн. Адже лікарня має закуповувати ліки та харчі, тому складається така ситуація», – каже Ткачук.

Медики обласної інфекційної лікарні вийшли на протест через заборгованість із зарплати 1

Медпрацівників обурює, що в інших лікувальних закладах міста немає проблем з фінансуванням.

Після годинного очікування до людей приїхав генеральний директор закладу Микола Стовбан.

Він повідомив, що лікарня заробляє завдяки договорами з НСЗУ. Лікарня підписала пакет №49 на доплати з 12 жовтня, але гроші поки не надійшли. За вересень прийшло 795 000 гривень, але за розрахунками мало прийти 1 800 000 гривень. Усю заборгованість мали би погасити до кінця листопада.

«В інфекційній лікарні працюють 236 людей. Зарплатний фонд лікарні складає 4 000 000 гривень, але до лікарні надходить 2 300 000 гривень. Лікарня наразі не заповнена хворими, зазвичай тут ліжка заповнені на 50%. Потрібно, щоб щодня у нас лікувалися 100 пацієнтів. Єдиний соціальний внесок у сумі 350 000 гривень ми оплатили за серпень», – говорить Стовбан.

Він додав, що така ж ситуація із зарплатами ще в 10 лікарнях, які є монопрофільними. І зазначив: “ці події схиляють нас до оптимізації, але вона відбуватиметься не через молодший медичний персонал”.

Також у лікарні затримують виплати відпускних та “оздоровчих”. Стовбан сказав, що ці гроші надійдуть із затримкою. Мовляв, ситуація з нестачею коштів є по всій країні.

«Вночі (ред. – з 6 на 7 листопада) на рахунок закладу надійшли гроші. Зараз ми молодшим медсестрам закриваємо вересень. Медсестрам частину серпня. І скільки стане – кидаємо за вересень. Тим, у кого родичі у ЗСУ, то даємо “матеріалку”», – каже Стовбан.

Загалом борг по зарплаті у закладі – 6 мільйонів гривень, з них 800 тисяч – єдиний соціальний внесок.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: