Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд закінчив попередню роботу над змінами до Держбюджету, зокрема створив Стабілізаційний фонд.
“Це був складний процес, але саме цього вимагають складні часи. Що маємо у підсумку. Не зважаючи ні на що, видатки на інфраструктуру і розвиток, культуру й освіту — збережені”, – зазначив прем’єр у своєму телеграм-каналі.
Видатки Стабілізаційного фонду, як стверджує Шмигаль, спрямують на додаткові виплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо задіяні в боротьбі з коронавірусною хворобою;
на грошову допомогу пенсіонерам;
на виплати українцям, які через поширення хвороби та протиепідеміологічні заходи втратили роботу;
на надання фінансової допомоги вітчизняному бізнесу.
Про деталі поінфоромують після затвердження проєкту змін до бюджету Кабінетом Міністрів.
“На час пандемії та боротьби з коронавірусом ми будемо підтримувати людей та бізнес. Водночас, топчиновники мають розуміти ситуацію та затягнути паски”, – зазначив Шмигаль.
Уряд пропонує, щоб до кінця 2020 року чиновники, які мають заробітну плату понад 10 «мінімалок» (зараз 47 тисяч гривень), отримували тільки половину. Виняток – працівники, задіяні у заходах боротьби з COVID-19 та заходах з нацбезпеки та оборони.
“Ми хочемо на 30% зменшити розмір оплати праці й винагороди керівникам та членам наглядових рад держпідприємств та держкомпаній”, – готовий Шмигаль.
Також Шмигаль заявив, що змінами до державного бюджету на 2020 рік на фінансування Суспільного мовлення буде передбачено 1,2 мільярда гривень.
«Повністю поділяю твердження, що діяльність суспільного мовлення є особливо важливим у кризові часи. Саме тому на фінансування НСТУ уряд виділяє 1,2 млрд гривень, що більше, ніж було передбачено у 2019 році. Цьогоріч уже скасовані Євробачення та Олімпійські ігри, на які в бюджет закладалися додаткові кошти. Тому запропоновані зміни не мають бути суттєво відчутними для Суспільного», – написав Шмигаль на офіційній сторінці у фейсбуці.
За його словами, уряд переглянув фінансування культури з акцентом на найбільш значущі проєкти.
«Так, вдалося зберегти 60% фінансування Державної агенції з питань кіно. Після стабілізації ситуації в країні показники обов’язково будуть переглянуті. Зі свого боку, готовий виступати посередником для залучення приватного капіталу для українських кіномитців. Вдалося знайти кошти на часткове фінансування діяльності Українського Інституту книги. А також – збереження історико-культурної і архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках (469 млн грн). Майже в повному обсязі збережено фінансову підтримку національних театрів (1,2 млрд грн)», – заявив прем’єр.