fbpx

Держава розширить програму "5-7-9" на викуп землі

Економіка 15:44, 16.05, 2021

Поки повноцінно не запрацює фонд гарантування кредитів, держава розширить програму «5-7-9» на викуп землі, щоб надати малим фермерам фінансові інструменти купити земельні ділянки після відкриття ринку.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час засідання круглого столу «Сільський розвиток в контексті земельної реформи та децентралізації», пише agronews.ua.

«Українець, який хоче працювати на землі, має на ній далі працювати. Ми маємо надати йому фінансові і кредитні інструменти. На період, поки законопроєкт №3205 буде прийнятий з точки зору гарантування кредитів, в нас є інституційна підтримка з боку держави і наших європейських колег. Це займе певний час, на період піврічного циклу ми розширимо програму «5-7-9» на викуп землі. Ми спростимо систему вимог до малих фермерів у наданні можливості викупити землю під пільгову кредитну ставку», – наголосив Лещенко.

Він додав, що в рамках держпідтримки на 2021 рік передбачено на компенсацію кредитної ставки для аграріїв 1 млрд грн. Цю програму деталізують, щоб допустити до програми малих фермерів. Паралельно з НБУ ведуться переговори про зміну підходів щодо індексів застави і кредитних вимог.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: