fbpx

Обласна рада вирішила закрити Долинський дитбудинок "Теплий дім"

Економіка 12:15, 20.02, 2021
НА ФОТО: акція протесту батьків і працівввників в день сесії облради

Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім”, що на Прикарпатті, закриють. Таке рішення ухвалили на минулій сесії Івано-Франківської обласної ради.

На сесії начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Іван Ковалик розповів, що припинити роботу центру потрібно через те, що він потребує великого фінансування. За його словами, на його утримання з бюджету виділяли 15-18 мільйонів гривень. Натомість на інші схожі заклади витрачали шість-вісім мільйонів.

Обласна рада вирішила закрити Долинський дитбудинок "Теплий дім" 1

“Плануємо дітей відправити до схожого закладу у Тлумачі. У Долині немає відповідних спальних місць, а для того щоб зробити перебудову, потрібні гроші. І мати в області два однакові заклади соціальної підтримки немає сенсу. Що ж стосується дітей, які проходять там реабілітацію, то вони зможуть і надалі отримувати допомогу, але вже у новоствореному закладі, який буде належати громаді”, – сказав Іван Ковалик.

Під час обговорення депутати наголошували на тому, що до кінця невідомо, що буде з вихованцями закладу та його працівниками. Частина обранців висловлювалися, щоби зняти це питання з розгляду сесії.

Обласна рада вирішила закрити Долинський дитбудинок "Теплий дім" 2
Долиняни на сесії

Заступник голови обласної ради Василь Гладій сказав, що Долинська міська рада зможе взяти на баланс центр та створити міський заклад. Тоді працівників могли би працевлаштують там. Після виступу Гладія за ліквідацію центру проголосувала більшість депутатів облради.

В день сесії приблизно 25 людей зібралися під обласним адмінбудинком в Івано-Франківську на протест. Вони просили не закривати Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім”, інформує Суспільне Карпати.

У руках учасники тримали плакати зі словами: “Геть руки від “Теплого дому”, “Не руйнуйте те, що створювали роками”, “Зберегти не можна закрити”.

Мати двох вихованців “Теплого дому” Тетяна Котула висловила точку зору батьків, які хочуть, аби реабілітація у центрі все ж продовжувалася.

“Теплий дім” – це, у першу чергу, дитбудинок і дитячий садок. Не буде йти мова про те, щоб перевести реабілітаційні групи у Тлумач. їх просто хочуть закрити. “Теплий дім” надає велику кількість послуг: реабілітація, іпотерапія, каністерапія, є терапевти. Тут є люди, які спеціально навчені для роботи з тваринами та дітьми. Крім того, тут працюють логопеди, психологи, дефектологи”, – сказала Тетяна Котула.

Обласна рада вирішила закрити Долинський дитбудинок "Теплий дім" 3
Звернення, яке батьки і працівники підготували для обласних депутатів

Заступниця з методичної роботи Оксана Романів розповіла, що працівники закладу разом із батьками проти ліквідації закладу.

“Долинська ТГ не зможе фінансувати заклад. У територіальної громади, за офіційними даними, також є діра в бюджеті і фінансувати не вийде”, – зазначила Оксана Романів.

Обласна рада вирішила закрити Долинський дитбудинок "Теплий дім" 4
Теплий дім

У “Теплому домі” зараз проживає 31 дитина-сирота. Тут їм допомагають соціалізуватися, навчають побуту та профорієнтації. Також заклад опікується 15 дітьми з інвалідністю. У відділенні діти з обмеженою життєдіяльністю отримують лікувально-корекційно-реабілітаційні послуги. Із дітьми займаються логопеди, дефектологи, вчителі-реабілітологи. Саме тут, у медичному блоці “Теплого дому”, розміщений фізіотерапевтичний кабінет. Також заклад має власну стоматологію і сенсорну кімнату. У “Теплому домі” діти проводять реабілітаційні заняття із поні та собаками. Тут є необхідне поле для прогулянок із кіньми. Також із дітьми займається кінолог.

Загалом у “Теплому домі” працюють 74 людини. Вони підпадають під скорочення.

На цей час невідомо, чи Долинська міськрада візьме дитбудинок на баланс і залишить там реабілітаційний центр.

Обласна рада вирішила закрити Долинський дитбудинок "Теплий дім" 5

Фото – Суспільне та Наталія Перцович

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: