fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • Франківська міськрада закликала центральну владу залишити "військовий" ПДФО у громадах на озброєння та укриття

Франківська міськрада закликала центральну владу залишити "військовий" ПДФО у громадах на озброєння та укриття

Економіка 10:23, 02.10, 2023

Міська рада Івано-Франківська на позачерговій сесії звернулася до Президента та Верховної Ради України щодо недопущення вилучення коштів місцевих громад. Йдеться про збереження “військового” ПДФО у бюджетах громад, пише КУРС.

Звернення ініціювала фракція “Європейська солідарність” у міськраді.

“Обмеження місцевого самоврядування, зрив децентралізації через позбавлення бюджетів громад податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – неприпустимі. Не витримують критики аргументи, ніби саме ці кошти будуть іти військовим. Насправді відібрані у місцевих громад кошти будуть йти не військовим, а двом відомствам, де контроль за їх використанням буде дуже ускладненим: Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації (ДСТЗІ) і Міністерство стратегічної промисловості”, – йдеться у зверненні.

На переконання ініціаторів звернення, вилучення військового ПДФО буде означати збільшення кількості корупційних скандалів, а не покращення забезпечення військових. Натомість необхідно спрямувати кошти, власне, на підтримку військових: озброєння, оснащення, пунктів постійної дислокації тощо.

“Важливо – надавати саме те, чого потребують військові. Проводити закупівлі прозоро, ефективно і швидко. Саме це можуть забезпечити місцеві бюджети. Також необхідно залишити достатні кошти для обладнання сховищ, облаштування фортифікаційних позицій та інших питань захисту українців – і на фронті, і в громадах. Для підтримки військової промисловості найбільш ефективним способом є надання бюджетних кредитів з 0% ставкою. Це примусить контролювати такі кошти як державним органам, так і підприємствам”, – зазначається у зверненні.

Франківські депутати вимагають не позбавляти місцеві громади надходжень та при допрацюванні законопроєктів №10037 та №10037-2 передбачити, щоб:

  • 70% коштів з ПДФО військових спрямовувались місцевими громадами на потреби військових, за поданням військових частин;
  • 30% коштів з ПДФО військових – спрямовувались місцевими громадами на облаштування захисних споруд;
  • 100% коштів Дорожнього фонду, який слід передати до основного фонду Держбюджету, – спрямувати на бюджетне кредитування військової промисловості.

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні урядовий законопроект №10037, яким передбачено, що всі 100% податку з доходів фізичних осіб, який збирається з заробітних плат військових, направлятимуть в державний бюджет. За це рішення проголосували 236 народних обранців.

КУРС писав, що голови прикарпатських громад просять залишити “військовий” ПДФО в місцевих бюджетах. Вони переконують, що вилучення «військового» ПДФО у громад місцеві бюджети Прикарпаття втратять понад 500 млн грн у 2023 році та приблизно 2,2 млрд грн у 2024 році.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: