Майже щотижня громада селища Крилоса, озброївшись рукавицями та великими пакетами, виходить на велике прибирання.
“5 років тому, коли ми вперше проводили духовно-психологічні табори, то завжди прибирали не тільки ту територію, де розміщувався табір, але також прибирали певну локацію у селі”, — розповів отець Михайло Дзуль, який здійснює служіння у селищі Крилос.
З часом толоки почастішали. А тепер толока стала звичкою для жителів селища, розповідають Вікна.
“Приходила весна, осінь – і питання відходів ставало актуальним. Чув я такі відгуки, що невже немає про що говорити у церкві, як про сміття? Зауважував, що старші люди, коли ми починали говорити про відходи, демонстративно виходили з церкви”, — зазначив отець Михайло.
Спочатку люди реагували так, що, мовляв, ніхто не буде це робити, буде тяжко, але ініціативу підхопили ще два села.
Як не дивно, але парафія зараз успішно заробляє завдяки сортуванню сміття.
“У серпні-вересні 2020 року облаштували майданчики для роздільного сортування відходів. Потім місцева влада нас підтримала, додала ще один майданчик, і шостий майданчик вже був у школі з освітньою метою. Ми відштовхувалися від того, на яку вторсировину найбільше є попит. У селі — це скло, пляшка і також папір”, — розповів отець.
Перший заробіток був 740 гривень. Відходи здають по гривні за кілограм. Тепер за місяць громада назбирує 5 тонн — це 5 тисяч гривень. Їх спрямовують на розвиток села.