fbpx

Прикарпатські медзаклади придбали однакове обладнання для ІФА-тестів з різницею в десятки тисяч гривень

Економіка 11:05, 07.07, 2020

Понад 80 тисяч гривень – така різниця у вартості однакового обладнання для проведення аналізів на коронавірусну інфекцію, яке закуповували медзаклади Франківська.

Територіальне медичне об’єднання МВС України по Івано-Франківській області придбало імуноферментний аналізатор для проведення ІФА-тестів у приватної підприємиці з Харкова Кристини Садовської за 287 тис. грн.

Приватна підприємиця Кристина Садовська зареєстрована у Харкові, із 2019 року підписала 8 договорів загальною вартістю 4,7 млн грн.

Ідентичний набір обладнання для тестування менш ніж за два тижні по тому їхні колеги із Івано-Франківської області з Городенківської центральної районної лікарні купили  за 199 тис. грн, що майже на 90 тис. грн дешевше, ніж у згаданій вище закупівлі.

Прикарпатські медзаклади придбали однакове обладнання для ІФА-тестів з різницею в десятки тисяч гривень 1

Різняться ціни в івано-франківській закупівлі і в порівнянні з закупівлями в інших областях. До прикладу, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн замовив аналізатор за 220 тис. грн. А Хмільницька лікарня (Вінницька область) купила цей товар за 196 тис. грн.

У коментарі «Нашим грошам. Львів» директор територіального медичного об’єднання МВС України по Івано-Франківській області Галина Лапчук пояснила, що така вартість аналізатора була зумовлена необхідністю швидко поставити товар для створення лабораторії в закладі та проведення тестувань.

Водночас ще на початку червня представники одного з найбільших постачальників аналізаторів ImmunoChem компанії «Інтермедика-Україна» розповідали, що вартість їх становить приблизно 180 тис., але залежить від курсових коливань. На той час усе наявне обладнання було зарезервоване, але у випадку замовлення товар постачався за кілька тижнів.

Журналісти порівнювали однакові придбані комплекти обладнання для ІФА-тестування: імуноферментний аналізатор моделі ImmunoChem. Пристрій для визначення наявності антитіл до вірусних або бактеріальних хвороб. Комплект складається із аналізатора моделі ImmunoChem-2100, пристрою для промивки, це мікропланшет ImmunoChem-2600 (тип А), та пристрою для струшування та інкубації – ImmunoChem-2200 (тип B) або ж лабораторний шейкер.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: