fbpx

На Прикарпатті відкрили сонячну електростанцію, в яку вклали 11 мільйонів євро

Економіка 16:02, 27.11, 2019

У селі Залуква Галицького району сьогодні відкрили сонячну електростанцію потужністю майже 14 МВт. Про це інформує пресслужба ОДА. Також про відкриття цієї станції сьогодні розповів президент Володимир Зеленський у Литві. Адже цей проєкт реалізували за підтримки литовських інвесторів.

 «Сьогодні на Прикарпатті відкривається об’єкт «зеленої» енергетики потужністю майже 14 МВт. Дозвольте мені від імені голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля привітати усіх з реалізацією цього яскравого проєкту. Ця подія співпала із візитом Президента України Володимира Зеленського в Литву. Інвестиції цієї країни спрямовані у такий амбітний проєкт. Посол Литви вважає, що одним із пріоритетних завдань влади є енергетична незалежність держави, – зазначила заступниця голови ОДА Марія Савка. – Важливу роль у цьому відіграватиме розвиток альтернативних видів енергетики. Є відомі чинники та переваги цієї галузі, але поряд з тим є й економічно-соціальна складова – це розвиток малого й середнього бізнесу, додаткові робочі місця, наповнення місцевих бюджетів та поступ для розвитку економіки нашої держави».

На Прикарпатті відкрили сонячну електростанцію, в яку вклали 11 мільйонів євро 1
На Прикарпатті відкрили сонячну електростанцію, в яку вклали 11 мільйонів євро 3
На Прикарпатті відкрили сонячну електростанцію, в яку вклали 11 мільйонів євро 5

Член правління Modus Grupe, який відповідає за проєкти у сфері відновлення енергії, Руслан Склепович розповів, що Україна географічно приваблива та перспективна для розвитку проєктів сонячної енергетики та обсяг інвестицій для реалізації цього проєкту на Прикарпатті склав 11 мільйонів євро. Ця сонячна електростанція була збудована цьогоріч за шість місяців. За оцінками компанії, сонячні електростанції, встановлені в Україні, будуть щорічно виробляти понад 14 МВт/год «зеленої» енергії.

«Вважаю, що «зелена» енергетика успішно розвиватиметься в Україні. Якщо братимемо до уваги чинну стратегію розвитку нашої країни, то загальна частка джерел відновлювальної енергетики має досягнути 25 відсотків. Тож щиро вітаю компанію Modus Grupe з реалізацією цього успішного та амбітного проєкту», – наголосила перший заступник голови обласної державної адміністрації.

На Прикарпатті працює 44 промислові сонячні електростанції загальною потужністю майже 130 МВт. За дев’ять місяців цього року було вироблено близько 100 млн кВт електроенергії, що становить 1,5 відсотка від загального обсягу виробленої електроенергії в області і має тенденцію до зростання.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: