fbpx

НБУ визначив, в яких випадках банки зможуть блокувати кошти на рахунках громадян під час воєнного стану

Економіка 15:32, 10.04, 2022

Рішення ухвалене на виконання Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану».  

Національний банк визначив порядок дій банків у разі зарахування готівкових коштів на рахунки фізосіб на суму понад 400 тис грн та ненадання документів про джерела походження на запит банку. Відповідний порядок застосовуватиметься протягом дії воєнного стану в Україні, пише ДТ.

Це рішення Нацбанк ухвалив на виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану». 

А сам порядок був затверджений постановою Правління Національного банку України від 8 квітня 2022 року №69 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 23 березня 2022 року №60». Він діятиме протягом дії воєнного стану в Україні.

Згідно з рішенням НБУ, якщо клієнт у разі зарахування готівкових коштів на суму понад 400 тис грн не надасть на вимогу банку документи або відомості, необхідні для встановлення джерел походження таких коштів, видаткові операції з цього рахунку будуть обмежені.

У разі обмеження з коштами на рахунку можна буде здійснювати лише фінансові операції на підтримку Збройних Сил України, із зарахування коштів на рахунки ЗСУ та спеціальний рахунок, відкритий Національним банком, на благодійну допомогу на рахунок Міністерства соціальної політики України, відкритий Національним банком, а також на придбання облігацій внутрішньої державної позики «Військові облігації».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: