Майнінг є одним зі способів проведення операцій з криптою з ціллю отримання прибутку. Це непоганий варіант для новачків, адже він безпечний, достатньо стабільний, хоча дещо нудний.
Що таке майнінг та від чого залежить дохід
Майнінг передбачає отримання прибутку від мережі блокчейн шляхом проведення транзакцій. Щоб заробляти на майнінгу, слід придбати та встановити спеціальне обладнання, що підключається до blockchain, вирішують криптографічні завдання та видобувають монети. Так само, як в казино без верифікації, для цього не треба надавати якісь особисті документи: достатньо звернутися онлайн до спеціалізованої компанії.
Прибуток від майнінгу нескладно прорахувати. Існують сервіси, що дозволяють заздалегідь передбачити всі сценарії – позитивні, нейтральні та негативні. Дохід залежить від кількох факторів:
- вартості цифрових грошей;
- потужності обладнання;
- ціни за використання електрики тощо.
Керуючи цими показниками, можна прогнозувати окупність та прибутковість інвестицій. Варто пам’ятати, що крипта завжди волатильна, тому розрахунки у будь-яку мить можуть стати неактуальними. Найкраще прорахувати всі три сценарії і орієнтуватися на них при розробці стратегії інвестування.
Прибуток не залежить від власника обладнання: людський чинник тут мініманий. На відміну від вкладень у класичний бізнес, у майнінгу неможливо помилитися із наймом співробітників, якщо такі знадобляться. До того ж обладнання працює стабільно, і форс-мажорів із ним майже не трапляється.
Переваги майнінг-інвестицій
Майнінг варто порівняти зі стабільним, реальним бізнесом. Людина купує фізичне обладнання, що підключається до блокової мережі, та починає стабільно заробляти гроші. Щодня можна бачити, скільки монет було здобуто. Головні плюси опції:
- Не вимагає часу від власника. Обладнання можна встановити на сторонній хостинг, довіривши обслуговування його технікам.
- Для зберігання коштів використовується будь-який гаманець, наприклад власний. Його ніхто не заблокує.
- Для майнінгу не треба мати інтуїцію, певні навички та знання. Все, що необхідно, − доручити процес обладнанню.
Перераховані плюси вельми привабливі, тому майнінгом часто цікавляться початківці. Але цей спосіб має не менш вагомі недоліки.
Мінуси вкладень у майнінг
Головний недолік майнінг-інвестицій міститься в тому, що у разі втрат відбивати їх знадобиться дуже довго − до двох років. Інші мінуси:
- Високий поріг входу. Щоб спробувати, слід вкласти тисячі доларів щонайменше. До того ж потрібно запастись розхідниками та приготуватися оплачувати рахунки за електрику.
- Обладнання не переналаштувується на іншу валюту, більш прибуткову. Воно спочатку запрограмоване на конкретний алгоритм. Інвестор опиняється в залежності від «поведінки» певної монети.
- Обладнання може виходити з ладу, хоча це відбувається рідко. Але полагодження потребує коштів та часу. До того ж необхідні регулярні оновлення, адже без цього знижується конкурентоспроможність.
- Існує ризик простою обладнання через застарілу інфраструктуру. Тому перед розміщенням слід вирішити чимало питань, таких як якісна система охолодження, дешева електрика, обслуговування, стабільний доступ до Інтернету. Хоча можна звернутися до дешевого хостингу, де все це вже є.
Але ж майнінг, у порівнянні з трейдингом, − менш ризикований спосіб інвестування., хоча його окупність довша. Він стабільніший, спокійніший і прогнозований. Якщо є можливість, рекомендується починати саме з цієї сфери.
Промо